Bernarda Flinčec i Sanja Gregorinčić treće u državi!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 28. 4. 2015.

Od 23. do 26. travnja ove godine u Zadru je održano Državno natjecanje iz biologije i to u dvije kategorije: natjecanje u znanju i u samostalnim istraživačkim radovima.

Naše učenice 8. razreda Bernarda Flinčec i Sanja Gregorinčić sudjelovale su u kategoriji istraživačkih radova sa samostalnim istraživačkim radom Zaštita vodozemaca od stradavanja na prometnicama i osvojile treće mjesto u državi...

Natjecanje je započelo 24. travnja izlaganjem učeničkih plakata na kojima je ukratko prikazano cijelo istraživanje, nakon čega je slijedila prezentacija i obrana rada pred šesteročlanom komisijom i zainteresiranom publikom.

Nakon zbrajanja ocjena iz pisanog rada, plakata, prezentacije i obrane rada, naše su učenice zauzele treće mjesto, među ukupno 14 predstavljenih radova učenika sedmih i osmih razreda. Učenice su bile pohvaljene za vrlo zanimljivo i interaktivno predavanje, a posebno su bile ponosne što su svoj rad izlagale upravo uoči dana kada se obilježava Svjetski dan zaštite žaba (posljednja subota u travnju). Mentorica naših učenica je učiteljica prirode i biologije Sara Janković.

Ispunjene novim iskustvima i prijateljstvima te s vrećicama punim vrijednih poklona i s osmijehom na licu, učenice su se vratile svojim kućama.

Sara Janković
učiteljica prirode i biologije

Još jednom čestitamo našim učenicama i njihovoj mentorici!

U privitku donosimo sažetak rada Zaštita vodozemaca od stradavanja na prometnicama.