Proslavili smo blagdan svete Katarine Aleksandrijske

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 28. 11. 2019. 12:15

Sveta Kata 2019.

Proslavili smo blagdan svete Katarine Aleksandrijske, zaštitnice naše župske zajednice. Svečano misno slavlje u župnoj crkvi, u ponedjeljak 25. studenog, bio je središnji dio proslave, a nakon mise pripremili smo naš tradicionalni školski sajam pod nazivom „Sveta Kata – slastice i vjenčići na vrata“.

Mjesec borbe protiv ovisnosti 2019.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 19. 11. 2019. 09:00

Mjesec borbe protiv ovisnosti 2019.

Povodom mjeseca borbe protiv ovisnosti, učenici i učitelji naše škole u društvenom su domu u  Gornjem Mihaljevcu, 18. studenog, zajedno s učenicima iz OŠ Sveti Martin na Muri i OŠ Štrigova gledali predstavu teatra Tirena #GENERACIJA.

10. OBLJETNICA PROVEDBE CAP PROGRAMA U NAŠOJ ŠKOLI

MEĐUNARODNI PROGRAM sprječavanja zlostavljanja djece

Program se provodi u suradnji s Udrugom roditelja Korak po korak iz Zagreba koja jedina u Hrvatskoj ima licencu za provođenje ovog međunarodnog programa.

Program svake školske godine provodi u 2.razredu CAP tim škole u sastavu: pedagoginja Vesna Branilović - voditeljica tima te članice učiteljice Aleksandra Maria Vuković i Marta Lončar Vinković. Program se provodi kroz više aktivnosti: predavanje za roditelje koje provodi pedagoginja i radionicu za djecu u koju  provodi cijeli CAP tim.

Svake 3.godine ponavlja se i predavanje za sve zaposlenike škole. Odrasli – roditelji djece i svi zaposlenici škole upoznaju se s vrstama nasilja i mogućim posljedicama te zakonskom regulativom tog problema. Djeca uče strategije samozaštite kroz igrokaze koji su im zanimljivi i tako preko glume lakše pamte. Za bolju učinkovitost programa izuzetno je važno da se strategije zaštite ponavljaju što s djecom rade razrednica i pedagoginja.

Pedagoginja: Vesna Branilović, prof.

Učenici sadašnjeg 4. razreda na kraju provedbe CAP programa u  2. razredu šk. god. 2010./2011. S učenicima školski  CAP tim: pedagoginja Vesna Branilović - voditeljica tima te članice učiteljice Aleksandra Maria Vuković i Marta Lončar -Vinković.

GRUPA VRŠNJAČKE POMOĆI

Što rade vršnjaci pomagači i tko su oni u našoj školi?

Vršnjačku pomoć čine učenici od 5. do 8. razreda koji u školskoj godini 2012./2013. dragovoljno sudjeluju kao pomagači u UNICEF-ovim programima „Stop nasilju među djecom“ i „Prekini lanac“ koji se provode u našoj školi. Voditeljica grupe je pedagoginja Vesna Branilović.

Učenici grupe vršnjačke pomoći po razredima:

• 5. razred – Antonija Dimač, Katja Gregorinčić, Lara Kralj, Lucija Pokrivač
  • 6. razred – Nikola Gregorinčić, Jasna Horvat, Karla Horvatić, Dorotea Miljančić
  • 7. a razred – David Bauer, Karlo Bistrović, Lea Brgles, Nikolina Hatlak, Jelena Horvat, Nikola Kolman
  • 7. b razred – Matej Hergotić, Matija Jakopić, David Kraljić, Mihael Mlinarić
  • 8. razred – Danijela Cmrečnjak, Patricija Miljaničić

Grupa vršnjačke pomoći u šk. godini 2012./2013. i pedagoginja škole Vesna Branilović (voditeljica grupe).

« Travanj 2020 »