> knjiznica  > Dogadanja

Naša mala knjižnica - Uskrsna radionica

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 1. 4. 2021. 08:06

Aktivnosti u projektu Naša mala knjižnica nastavili smo uskrsnom radionicom u sklopu nagradnog zadatka iz pročitane knjige "Rosica i fazan". Zadatak je bio da za Marka - prvog letećeg uskršnjeg zeca, osmislimo letjelicu kojom će on moći dostaviti sva uskrsna jaja.

Odlično smo se zabavili izrađujući šarene i vesele cepeline, čije smo košare napunili pisanicama.

[više]

Aktivnost izrade sobe u kartonskoj kutiji u sklopu projekta "Naša mala knjižnica"

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 24. 2. 2021. 12:56

Nakon zajedničkog čitanja dirljive priče "U blizini živi djevojčica", učenici su dobili zadatak da u kutiji za cipele ili od djelova kutije izrade sobu za djevojčicu onako kako ju oni zamišljaju.

Izrada solarnog sustava - projekt Naša mala knjižnica

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 29. 1. 2021. 12:57

"Kada previše odluta u mislima, Antonio postaje svemirski putnik..."

U sklopu projektne aktivnosti vezane uz knjigu "Tko je Antonio?", učenici su odradili zadatak iz kreativne knjižice - izrada solarnog sustava.

[više]

Druga godina sudjelovanja u međunarodnom projektu "Naša mala knjižnica"

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 29. 1. 2021. 08:36

Motivirani pozitivnim iskustvom sudjelovanja u ovom hvalevrijednom projektu poticanja čitanja u protekloj školskoj godini, i ove smo se godine odlučili na sudjelovanje unatoč nepredvidivoj i stalno promijenjivoj situaciji s pandemijom koronavirusa.

U projekt su uključeni učenici trećeg razreda s učiteljicom Silvijom Soldat i knjižničarkom Jelenom Kolar Dokleja.

Čitateljski kutak 2. razreda

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 17. 2. 2020. 12:27

Među različitim aktivnostima koje provodimo u okviru projekta "Naša mala knjižnica" je i uređivanje razrednog čitateljskog kutka. Kutak smo opremili policom, tepihom i stolicama. Policu smo napunili knjigama koje su učenici donijeli od kuće kako bi ih mogli međusobno posuđivati i čitati do kraja školske godine, kada će ih ponovno odnijeti kući.

Kutić je postao mjesto druženja i zabave na kojem djeca rado provode odmore i slobodno vrijeme.

[više]

Izrada knjižnog junaka u sklopu projekta "Naša mala knjižnica"

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 17. 1. 2020. 09:52

Razmjena knjižnog junaka jedna je od aktivnosti u međunarodnom projektu "Naša mala knjižnica".

[više]

Projekt "Naša mala knjižnica"

Autor: Jelena Kolar Dokleja, 8. 1. 2020. 09:48

U školskoj godini 2019./2020. učenici drugog razreda uključili su se, zajedno sa svojim mentoricama - knjižničarkom Jelenom Kolar Dokleja i učiteljicom Silvijom Soldat -  u međunarodni projekt "Naša mala knjižnica".

Srednje škole

« Travanj 2021 »