> Nastava  > Projekti

Projekt “ POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU”

Autor: Milena Maračić, 19. 1. 2024. 10:30

Učenici 8. razreda su 16. i17. siječnja 2024. godine bili na terenskoj nastavi u
Vukovaru u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Po dolasku u
Vukovar, obišli su Memorijalni centar Domovinskog rata te odslušali predavanje o
Domovinskom ratu i bitci za Vukovar. U popodnevnim satima posjetili su Muzej
Vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar.

Svoje slobodno vrijeme iskoristili su za  obilazak  Vukovarskog vodotornja .

Navečer su se družili sa učenicima drugih škola na Disco-večeri.

Sljedeće jutro su proveli u obilasku memorijalnih lokacija: Vukovarska bolnica,
Spomen dom Ovčara, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen dom
hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i crkva sv. Filipa i Jakova. Nakon ručka su
sudjelovali u Školi mira i kvizu na kojem su osvojili drugo mjesto i pokazali usvojeno
znanje s terenske nastave.

Natalija Guterman-Vuk, prof.

[više]

Hotel za kukce Važnost kukaca i njihove uloge u ekosustavu

Autor: Milena Maračić, 16. 11. 2023. 16:51

OŠ Gornji Mihaljevec i Srednja škola „Arboretum opeka“ Vinica

7.studenog su nas posjetili djelatnici i učenici Srednje škole „Arboretum opeka“ iz Vinice te u sklopu projekta postavili hotel za kukcei održali predavanje o važnosti korisnih vrsta kukaca u vrtovima. Učenici 7.b i 8.razreda sudjelovali su u iskopu zemlje i postavljanju samog hotela te aktivno sudjelovali u predavanju o štetnim i korisnim kukcima u ekosustavu.

„Kukci su živjeli na našem planetu u vrijeme kada na njemu još nije bilo ljudi. Kroz nekoliko milijuna godina razvoja i prilagođavanja različitim ekstremnim klimatskim promjenama kroz koje je Zemlja prolazila, kukci su postali apsolutni vladari gotovo svakog kutka na ovome svijetu. Oni pomažu u oprašivanju i razmnožavanju biljaka. Važni su predatori nepoželjnih vrsta kukaca koji oštećuju vrtno bilje hraneći se njihovim plodovima i listovima ili prenoseći razne vrste parazitarnih i zaraznih bolesti.

Neke vrste žive u tlu i kopaju tunele, te na taj način rahle zemlju i čine ju kvalitetnijom.  U posljednjih nekoliko godina razvila se svijest poljoprivrednika o štetnosti upotrebe pesticida u svrhu uništavanja nametnika i sve većoj važnosti prisutnosti korisnih kukaca u vrtovima.

[više]

Dječji tjedan kao međuškolski projekt Osnovne škole Gornji Mihaljevec i Osnovne škole Štrigova

Autor: Milena Maračić, 13. 11. 2023. 17:49

Dječji tjedan obilježava se svake godine u prvom tjednu listopada.

Želeći naglasiti važnost promicanja dječjih prava i potreba, ove su školske godine Ivana Lesjak Možek, pedagoginja OŠ Gornji Mihaljevec, i Jasmina Tuksar, profesorica njemačkog jezika u OŠ Štrigova i OŠ Gornji Mihaljevec, povezale dvije susjedne škole u međuškolski projekt i suradnju da bi s djecom provele aktivnosti povodom dječjeg tjedna.

Osnovna škola Gornji Mihaljevec kao domaćin srdačno je dočekala učenice 8. a razreda OŠ Štrigova koje su stigle u pratnji razrednice Jasmine Tuksar, a projektu se na poziv priključila i učiteljica njemačkog jezika Klaudija Kežman iz OŠ Štrigova.  U Gornjem Mihaljevcu predstavnici su Vijeća učenika pripremili niz zajedničkih aktivnosti.

Svi učenici sudionici zrelo su promišljali o važnosti dječjih prava, a voditeljice projekta sretne su što je zajednički projekt uspio te se slažu s motom dječjeg tjedna: „Ljubav djeci prije svega“.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji Dječji tjedan 2023

[više]

Završna konferencija projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu” u OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 13. 11. 2023. 17:43

U četvrtak 31.8.2023. održana je završna konferencija projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu” u OŠ Gornji Mihaljevec. Projekt se provodio cijelu školsku godinu u suradnji s udrugom Biovrt  i partnerskom školom OŠ Vratišinec.

Sve ostvarene ciljeve i aktivnosti projekta prezentirala je voditeljica projekta i predsjednica udruge Biovrt gospođa Silvija Kolar-Fodor. Učitelji i učenici uključeni u projekt sudjelovali su u radionicama, volonterskim akcijama, edukacijama i terenskoj nastavi.

« Ožujak 2021 »