Kutak za roditelje

Dragi roditelji, ovo je kutak naše web stranice namijenjen vama. Ovdje možete naći vrijedne i važne informacije iz školskog života.

VAŽNO

Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske objavio je brošuru za roditelje Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom kcnzumacijom, svrha prodmetne brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj će roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima.

Takoder, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Brošuru možete otvoriti klikom na prethodni link ili ovdje.

« Lipanj 2018 »