Comenius multilateralno partnerstvo – OŠ Gornji Mihaljevec

«Magical Tour To Water World»

Od 1. kolovoza, 2013.g.OŠ Gornji Mihaljevec postaje europska škola u doslovnom smislu riječi. Zahvaljujući odobrenom projektu od strane Agencije za mobilnost i projekte Europske unije (koja provodi i promovira programe Europske unije u području obrazovanja, znanosti i mladih) te potpisanom ugovoru o realizaciji Comenius projekta – multilateralna partnerstva,

u suradnji sa još  5 škola EU (Poljska, Engleska, Španjolska, Italija, Grčka), jednom školom EFTA-e - Norveška i Turskom kao kandidatkinjom EU, u slijedeće 2 godine naša škola usko će surađivati sa školama iz navedenih zemalja na zajedničkom projektu

«Magical Tour To Water World» čija je tema voda u svim aspektima života.

U projekt su uključeni svi učenici i djelatnici naše škole, a veliku pomoć i suradnju daju i sami roditelji.

Projekt koji je veoma zahtijevan, ugrađen je u Školski kurikulum i realizira se u okviru redovne nastave, izvannastavnih aktivnosti, izvan učioničke nastave, terenske nastave, DOD-a, izborne nastave, stručnih ekskurzija, radionica…,ali i 24 mobilnosti učenika i učitelja tijekom slijedeće 2 godine. Rezultati rada na ovom projektu učenici će uz pomoć svojih učitelja mentora uobličiti na različite načine (od PPT, albuma, brošura anketa, fotografija, crteža, slika, crteža, sastavaka,filmova, anketa i sl.) koje će prezentirati na svojim mobilnostima - susretima sa svojim vršnjacima u partnerskim zemljama, istovremeno upoznajući strane zemlje, nove ljude/vršnjake i učeći se multikulturalnosti i toleranciji razvijajući svoje vještine, kompetencije, uporabu engleskog jezika i još mnogo toga važnog za razvoj i obrazovanje naših učenika. U školi je imenovan koordinacijski odbor za provođenje projekta, a članovi su: Karmen Sklepić, ravnateljica škole; Ljubica Ž. Horvatić, koordinator projekta; Ivana Šokman, Marta L.Vinković i Aleksandra M. Vuković, članice odbora.

Realizacija projekta može se pratiti na web stranici škole / Magical Tour To Water World.

Ekipa OŠ Gornji Mihaljevec na Chiosu(Grčka) sa svojim kolegama iz ostalih država sudionica projekta

Ekipa OŠ Gornji Mihaljevec u Rimu.

Zahvaljujemo svima koji su nam do sada pomogli u realizaciji ovog velikog i važnog europskog projekta za našu školu (roditeljima, sponzorima - dobrovoljcima)   te pozivamo i ostale, a naročito općinske i županijske vlast da se uključe i pruže suradnju i podršku u njegovoj realizaciji prema svojim mogućnostima kako bi što bolje prezentirali našu školu, našu lokalnu sredinu, našu županiju, lijepu našu  Hrvatsku.

Koordinatorica projekta:
Ljubica Ž. Horvatić