> knjiznica  > Preporuke

PREPORUKE ZA ČITANJE:

ZELENI PAS

Nada Mihelčić

„Imam osamnaest godina, bijesna sam i morala sam sve ovo zapisati, ako ni zbog koga drugog, onda zbog onih budala iz moje škole koji kažu kako pokoja tableta ekstazija i malo marihuane još nikome nije naškodilo. A naškodilo je.” – tim riječima započinje „Zeleni pas”, roman koji govori o problemu ovisnosti o drogama i posljedicama koje ona ostavlja na cijelu obitelj.

DETEKTIVI TIKO I PIKO: SLUČAJ PREPOLOVITELJA

Aino Havukainen i Sami Toivonen

Odrezak Kreše Jaruge, šminka Pinje Jaruge, Baby slim fit traperice bebe Jaruge, a sad i maskice za mobitel Nike Jaruge.
Taj se vandalizam morao razriješiti, a to mogu učiniti samo pravi profesionalci čeličnih živaca.
Tiko i Piko otvaraju detektivski ured, maskiraju se navukavši zgodnu odjeću i odlaze na rođendan Ade Jaruge kako bi uhvatili tajnovitog prepolovitelja. O kome se radi? Gdje se krije? i zašto prepolavlja stvari? Sokolove oči detektiva ne ispuštaju iz vida sumnjivog tipa u pletenom prsluku.

OD SLOVA DO SLOVA

Petrana Sabolek

Slikovnica „Od slova do slova“ hrvatska je abeceda, namijenjena predškolcima i prvašićima. Svako slovo abecede krasi pjesma oblikovana kao to slovo i dječji crtež koji su ilustrirali učenici II. b razreda Osnovne škole Strahoninec tijekom nastajanja prvog izdanja.Slikovnica „Od slova do slova“ hrvatska je abeceda, namijenjena predškolcima i prvašićima. Svako slovo abecede krasi pjesma oblikovana kao to slovo i dječji crtež koji su ilustrirali učenici II. b razreda Osnovne škole Strahoninec tijekom nastajanja prvog izdanja.

« Travanj 2018 »