> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Lara Polanec napisala pobjedničku pjesmu Smotre dječjeg kajkavskog pjesništva Dragutin Domjanić

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 28. 10. 2019.

Lara Polanec, sada već bivša učenica naše škole napisala je pobjedničku pjesmu Ropček s kojom je pobijedila na Smotri dječjeg kajkavskog stvaralaštva Dragutin Domjanić u Sv. Ivanu Zelini. Njenu pjesmu je na manifestaciji izvela Leona Zeman. Mentorica učenica je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić.

Na ovogodišnju 39. Smotru stiglo je 400 literarnih uradaka iz 75 škola kajkavskog govornog područja. Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr. Ivo Kalinski, dr.sc. Božica Pažur te Štefica Kamenarić - Filipović, dr. med. za objavu u zbirci Oblok, oblaki odabralo je 79 radova od kojih su 33 predložena za javnu izvedbu na završnom događanju Smotre.

Pjesma Ropček sadržana je u zbirci, a na samoj manifestaciji izvela ju je Leona Zeman, učenica 7.r. Pjesma Ropček dopala se prosudbenom povjerenstvu koje je Lari dodijelilo vrlo vrijednu prvu nagradu.

Čestitke Lari Polanec i sretno u daljnjim podvizima, kao i velike čestitke njezinoj mentorici Lidiji Novak Levatić! Kako je bilo pogledajte na priloženim fotografijama.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Lara Polanec, autorica pjesme Ropček i priznanje koje joj je dodijeljeno

Nastup Leone Zeman na Smotri dječjeg kajkavskog stvaralaštva Dragutin Domjanić