> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Filmaši naše škole i ovu su školsku godinu započeli vrlo uspješno!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 1. 10. 2018.

S filmom SMICALICA, nastalim na proljetnoj filmskoj radionici održanoj ove godine u našoj školi, naši filmaši su, u konkurenciji više od 150 pristiglih filmova osnovnih i srednjih škola, ušli među 47 najboljih filmova koji su bili prikazani na 6. Smotri hrvatskog školskog filma. Smotra se održala u Sinju od 26. do 28. rujna 2018. u organizaciji AZOO-a.

Našu školu su predstavljale filmašice Matea Jakopić i Lea Posel (6.r.) uz mentoricu Ljubicu Žabek-Horvatić. Ovim putem čestitamo svim našim filmašima kao i njihovoj mentorici!

U nastavku pročitajte više o ovom uspjehu kao i mogućem uspjehu naših filmaša na 56. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva... Držimo fige filmašima i SMICALICI!

Vrlo težak zadatak u Sinju – odabir 47 najboljih filmova, imala je prosudbena komisija u sastavu: Ištvan Filakovity i Neven Hitrec – filmski redatelji, dr. sc. Krešimir Mikić - filmolog, Slaven Zečević – filmski montažer i kritičar.

Naše filmašice i njihova mentorica su u tri kratka dana, koliko je trajalo filmsko druženje u Sinju, odgledale veliki broj odličnih filmova različitih rodova, družile se s vršnjacima, upoznale i uživale u ljepotama kulturno-povijesne baštine prekrasnog Sinja. Ovim im putem još jednom čestitamo!

Jednaki, ako ne i bolji uspjeh želimo filmu SMICALICA i našim filmašicama Anamariji Knezić, Matei Jakopić, Lari Polanec, Lei Posel i Lei Zadravec (6.r.) na 56. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece koja će se održati u Bolu (na otoku Braču) od 4. do 7.10. 2018. Već je veliki uspjeh i to što je naš film, među velikim brojem pristiglih zanimljivih i kvalitetnih filmova, odlukom članova selekcijske komisije – montažer Slaven Zečević i redateljice Čejen Černić i Sonja Tarokić, ušao u konkurenciju odabranih 89 naslova!

O najboljim naslovima ovogodišnje Revije odlučivat će dva žirija – stručni žiri u sastavu: Maja Flego, novinarka i savjetnica u Uredu pravobraniteljice za djecu, direktor fotografije Boris Poljak i animatorica Petra Zlonoga te dječji žiri koji nam ove godine osim djece iz Hrvatske, odnosno Bola na Braču, čine i mali filmski profesionalci iz Italije i Slovenije.

Ljubica Žabek-Horvatić
voditeljica filmske grupe

Zanimljive prizore s revije filmova u Sinju pogledajte u foto-galeriji 6. Smotra filmova - Sinj 2018.