> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Zlatar 2019. - veliko priznanje našoj školi

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 9. 10. 2019.

Naša škola nagrađena je na manifestaciji Dana kajkavskih riječi u Zlataru za dugogodišnji rad na području literarnog stvaralaštva. Osim te nagrade dodijeljena je i nagrada Lidiji Novak Levatić za dugogodišnji rad i djelovanje na području kajkavskog literarnog stvaralaštva.

Čestitke svim prijašnjim, sadašnjim kao i budućim sudionicima, a velike čestitke našoj učiteljici Hrvatskog jezika - Lidiji Novak Levatić, za višegodišnje izvrsno mentorstvo učenicima naše škole!

Dugogodišnji trud učiteljica naše škole prepoznat je pa je školi dodijeljeno priznanje za dugogodišnje uspješno sudjelovanje na Zboru malih pjesnika u Zlataru. Osim te nagrade, priznanje za rad i djelovanje dodijeljeno je i našoj učiteljici Lidiji Novak Levatić, te joj je dodijeljen kristalni zvončić uz prigodnu knjigu. Ravnateljica Karmen Sklepić ističe kako je bitno poticati mlade autore da djeluju na kajkavskom narječju, ali ističe i ponos što je upravo djelovanje nastavnica prepoznato kao bitno što je na kraju rezultiralo priznatom nagradom.

Dani kajkavske riječi u Zlataru, manifestacija koja njeguje kajkavsku riječ, kulturu i tradiciju, održava se od 1970. godine u Zlataru, slikovitom gradiću u sjeveroistočnom dijelu Hrvatskog zagorja. Kroz niz kulturnih, etno, zabavnih i sportskih sadržaja okuplja sudionike svih uzrasta. Zbor malih pjesnika odiše jednostavnošću i srdačnošću te mu se svake godine rado vratimo. Ove godine održan je 50-ti jubilarni Zbor malih pjesnika gdje su se mogle čuti pjesme 51 autora iz 40-tak škola te su odabrane za izvođenje među 311 prispjelih na natječaj. Pjesme su odabrane od strane Prosudbene komisije: prof. Željke Horvat – Vukelja, književnice i dugogodišnje urednice Modre laste te članice Prosudbene komisije Školske knjige, dr.sc. Ive Kalinskog, znanstvenika i književnika te Ivančice Tomorad, prof. hrvatskog jezika u Srednjoj školi Zlatar i urednice i recenzentice brojnih knjiga.

Iz naše škole su sudjelovale učenice Katarina Ivanović, učenica 3.b razreda te Lea Zadravec, učenica 7. razreda. Recitirale su pjesme Duga i Lagev. Pjesmu Lagev napisala je bivša učenica naše škole Lara Polanec, učenica tada 6. razreda. Osim tih učenika valja se prisjetiti i ostalih sadašnjih učenika koji su sudjelovali na prethodnim manifestacijama: Mateje Jakopić, Ele Jambrović, Davida Mlinarića, Matije Klemenčića.

Mentorice učenika su učiteljica razredne nastave Nada Panić i već spomenuta učiteljica Hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Prizore i detalje s dodjele nagrada u Zlataru pogledajte u foto-galeriji Zlatar 2019.