> Nastava  > Natjecanja
Uspjesi na natječajima i natjecanjima

Radovi naših učenika polučili uspjeh na 36. smotri dječjeg kajkavskog pjesništva

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 24. 10. 2016.

22. listopada 2016. godine naš učenik Jakob Trupković (7.r) nastupio je s autorskom pjesmom Proščeje na 36. smotri dječjeg kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić" u Svetom Ivanu Zelini, a likovni ostvaraji naših učenika: Luke Zadravca (7.r) - stvorio likovni rad na temu Proščeje prema autorskoj pjesmi Jakoba Trupkovića, Sabine Petković (8.r), Nine i Marte Markulin (8.r) te Nike Guterman (8.r) - sve na temu: Črlene čižmice, plijenili su poglede posjetitelja Pučkog otvorenog učilišta u Sv. Ivanu Zelini...

Učenik naše škole Jakob Trupković (7.r.) nastupio je na 36. smotri dječjeg kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić" u Svetom Ivanu Zelini sa svojom pjesmom Proščeje. Uspjeh kojega je postigao Jakob nije zanemariv jer treba naglasiti da je njegov autorski rad odabran između 539 učeničkih radova iz 95 škola kajkavskog govornog područja! Jakobova mentorica je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić.

Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu prof. dr. sc. Joža Skok, dr. sc. Ivo Kalinski i dr. sc. Božica Pažur za javnu izvedbu odabralo je 31 učenički ostvaraj, a za objavu u zbirci 77 radova. Jakob je i nastupao i njegov je rad otisnut u zbirci Črlene čižmice čija je promocija bila u Gradskoj vijećnici grada Sv. Ivan Zelina.

Zbirka Črlene čižmice sadrži izuzev literarnih i likovne radove. Naš učenik Luka Zadravec (7.r) oslikao je Jakobovu autorsku pjesmu Proščeje, dok su učenice Nika Guterman, Sabina Petković, Nina i Marta Markulin (sve učenice 8.r.), izradile radove na temu črlene čižmice. Njihov mentor je naš učitelj likovne kulture Domagoj Zoričić.

Program same smotre vodio je poznati Vid Balog i svojim humorom uljepšao tijek smotre. Odaziv učenika i njihovih mentora je, prema riječima urednika zbirke, dr. sc. Ive Kalinskog najveći do sad, a posebno je pohvaljena brižnost osnovnoškolaca prema kajkavštini, njegovanje iste, kao i briga učitelja i nastavnika hrvatskoga jezika daju dostojno i svakako zasluženo mjesto.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Foto-zapise sa smotre pogledajte na foto-galerija 36. smotra Dragutin Domjanić, Sv. Ivan Zelina.