PREGLED RADA Školske zadruge „KLOPOTEC“

Voditeljica: Andrijana Perčić,prof.

Iz života učeničke zadruge...

Završna konferencija projekta „Mali čuvari prirode za velike promjene“

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 31. 8. 2019.

U srijedu 28.8.2019. u našoj je školi održana završna konferencija projekta „Mali čuvari prirode za velike promjene“. Konferenciju je otvorila voditeljica projekta i predsjednica udruge Biovrt Silvija Kolar – Fodor, a nazočnu djecu, roditelje i predstavnike međimurskih osnovnih škola pozdravila je ravnateljica škole Karmen Sklepić i koordinatorica projekta u našoj školi Marta Lončar – Vinković. Ukratko je predstavljen projekt i nabrojene su aktivnosti provedene u njemu. Kao završni proizvodi projekta bili su predstavljeni edukativni video i društvena igra u čijem su se igranju okušali i naši učenici.

Svim sudionicima projekta u našoj školi su bile uručene potvrde o sudjelovanju: 25 djece koji su članovi naše učeničke zadruge Klopotec, učiteljicama: Andrijani Perčić, Ivani Štimec Protrka, Silviji Soldat, ravnateljici Karmen Sklepić, pedagoginji Vesni Branilović, tehničkom osoblju: Zvonimiru Hatlaku - našem vrijednom domaru, našim „tetama“ Mirjani Bučela i Ivani Podvez, kuharici Jasni Novak te koordinatorici projekta Marti Lončar - Vinković.

Nakon službenog dijela svi su sudionici konferencije obišli naš školski vrt, voćnjak, bobičnjak, hotel za kukce, novi nasad živice za korisne kukce i ptice te dobili osnovne informacije o tome kako se o svemu tome brinemo na ekološki prihvatljiv i održiv način.  Tijekom domjenka za sve prisutne razmijenjena su iskustva s kolegama iz drugih škola i odigrana društvena igra.

Posebno nam je drago što je došlo puno roditelja i članova obitelji djece koja su sudjelovala u projektu i na taj način im dali potporu u radu na projektima i izvannastavnim aktivnostima, a naravno i čitavoj školi.

Hvala svima koji na bilo koji način sudjelovali u projektu. Posebno zahvaljujemo našoj voditeljici fotografske grupe i učiteljici hrvatskog jezika Lidiji Novak Levatić koja je odličnim fotografijama dokumentirala rad na projektu.

Marta Lončar-Vinković
koordinatorica projekta

Zanimljive prizore i detalje sa susreta na završnoj konferenciji projekta pogledajte u foto-galeriji Završna konferencija projekta Mali čuvari prirode za velike promjene.

« Ožujak 2024 »