PREGLED RADA Školske zadruge „KLOPOTEC“

Voditeljica: Andrijana Perčić,prof.

Iz života učeničke zadruge...

Volonterska akcija sadnja biljaka u sklopu projekta Mali čuvari prirode za velike promjene

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 30. 4. 2019.

27. travnja 2019. godine u školskom okolišu je realizirana volonterska akcija - sadnja biljaka (živica za korisne kukce, ljekovito i začinsko bilje). Akcija je provedena u sklopu projekta „Mali čuvari prirode za velike promjene“ koji provodi udruga „Biovrt - u skladu s prirodom.“

Mladi zadrugari, članovi udruge Biovrt, roditelji, bivši učenici škole, školski domar, učiteljice Andrijana Perčić, Ivana Štimec Protrka i Silvija Soldat kao i ravnateljica škole  sudjelovali su u volonterskoj akciji sadnje biljaka za slobodno rastuću živicu koja će biti korisna kukcima, pticama te će tako obogatiti bioraznolikost školskog vrta.

Akcija je bila u subotu prije podne i zahvaljujući našim malim i velikim volonterima odrađena  je u veseloj i marljivoj atmosferi. Veselimo se rastu i cvijetanju novih biljaka te njihovim gostima (životinjama) i promatranju cijele jedne nove male zajednice.

Ovim putem zahvaljujemo se svima na dolasku.

Andrijana Perčić
učiteljica prirode i biologije

Prizore s vesele volonterske akcije naših učenika, učitelja i roditelja pogledajte u foto-galeriji Volonterska akcija - sadnja biljaka.