PREGLED RADA Školske zadruge „KLOPOTEC“

Voditeljica: Andrijana Perčić,prof.

Iz života učeničke zadruge...

Briga o pticama zimi

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 30. 1. 2017.

Mali i veliki vrtlari odlučili su pomoći svojim prijateljicama pticama da lakše prezime ovo hladno vrijeme, pa su napravili hranilice za njih.

Od čega smo izradili hranilice za ptice?

Odlučili smo se za hranilice od goveđeg loja i raznih sjemenki koje smo donijeli u školu: kukuruz, lan, zob, tritikal, pšenica, pa čak i kikiriki te kupljena hrana za ptice. Goveđi loj nam je donirala mesnica „Oletić“ na čemu im od srca zahvaljujemo.

Kako smo izradili hranilice?

Od loja smo napravili kugle raznih veličina i onda u njih utiskivali mješavinu smjemenki. Zatim smo kroz sredinu provukli drveni šapić ( za ražnjiće) te na oba njegova kraja zavezali špagu. Te smo kugle objesili  na stabla u našem voćnjaku. Već drugi dan smo primjetili da su se ptice zainteresirale za naše kugle i počele su s vremenom dolaziti u sve većem broju. Najviše je vrabaca.

Veseli nas gledati ih svaki dan, a nadamo se da će nam pomoći u našem vrtu i voćnjaku u borbi  s štetnim kukcima i gusjenicama kada za to dođe vrijeme.

Marta Lončar-Vinković
voditeljica učeničke zadruge Klopotec