PREGLED RADA Školske zadruge „KLOPOTEC“

Voditeljica: Andrijana Perčić,prof.

Iz života učeničke zadruge...

Županijska smotra učeničkih zadruga 2014.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 28. 4. 2014.

U sklopu dana Međimurske županije je 28. travnja u Čakovcu održana županijska smotra učeničkih zadruga.

Naša se zadruga predstavila programom proizvoda Od sjemenke do gotovog proizvoda od ljekovitog bilja. Proizvode zadruge na smotri su predstavljale mlade zadrugarke iz 6. razreda: Lara Kralj i Lucija Pokrivač osvojivši 3. mjesto u županiji.

Na smotri je sudjelovalo ukupno devet učeničkih zadruga: sedam iz osnovnih škola te školske zadruge srednje Gospodarske škole Čakovec i Centra za odgoj i obrazovanje učenika s posebnim potrebama. Svoje radove i dostignuća predstavnici zadruga su pokazali kroz izložene proizvode na štandu i praktičnim radom izrade nekog od proizvoda njihove zadruge.

Sve je izloške obišla Komisija za vrednovanje sačinjena od voditelja učeničkih zadruga, razgledavala, slušala, procjenjivala. Na temelju zbrojenih rezultata najviše bodova postigla je zadruga Centra za odgoj i obrazovanje učenika s posebnim potrebama "Fijolica", drugoplasirana je učenička zadruga "Kušlec" Osnovne škole Kuršanec dok je treće mjesto zauzela naša učenička zadruga "Klopotec".

Prva i drugoplasirana zadruga stječu pravo sudjelovanja na državnoj smotri zadruga u Zagrebu koja će se održati 18. i 19. svibnja u Boćarskom domu.

Nada Panić, nast. RN
učiteljica 2.r