PREGLED RADA Školske zadruge „KLOPOTEC“

Voditeljica: Andrijana Perčić,prof.

Iz života učeničke zadruge...

35. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske

Autor: Milena Maračić, 11. 10. 2023. 16:31

Državna smotra učeničkih zadruga održana je u Poreču od 26. do 29.rujna. Naša UZ Klopotec natjecala se u kategoriji istraživačkih radova. Istraživački rad Smanjimo količinu plastičnog otpada koristeći domaću kozmetiku prezentirala je Elena Vurušić, učenica 6.razreda. Mentorica istraživanja bila je učiteljica Andrijana Perčić.

U četvrtak, 28.rujna održala se prezentacija učeničkih istraživačkih radova. Naša učenica Elena Vurušić hrabro je i točno prezentirala istraživanje Povjerenstvu za vrednovanje te ostalim natjecateljima i mentorima. Nakon prezentacije je od strane Povjerenstva pohvaljena za svoj odličan nastup. Prema rezultatima osvojile smo 4.mjesto. Ostatak vremena provele smo u pregledavanju izložbenog dijela učeničkih zadruga. Bilo je raznih ukrasnih, kozmetičkih i ljekovitih proizvoda. Slobodno vrijeme iskoristile smo za posjet gradu Poreču, vožnju vlakićem i šetnju uz more. Sudjelovanje na državnoj smotri bilo je jedno vrijedno iskustvo.  Čestitke Eleni na predanom radu i odličnoj prezentaciji!

Voditeljica učeničke zadruge

Andrijana Perčić

[više]

Završna konferencija projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu” u OŠ Gornji Mihaljevec

Autor: Milena Maračić, 3. 9. 2023. 11:26

U četvrtak 31.8.2023. održana je završna konferencija projekta „Očuvajmo bioraznolikost u školskom vrtu” u OŠ Gornji Mihaljevec. Projekt se provodio cijelu školsku godinu u suradnji s udrugom Biovrt  i partnerskom školom OŠ Vratišinec.

Sve ostvarene ciljeve i aktivnosti projekta prezentirala je voditeljica projekta i predsjednica udruge Biovrt gospođa Silvija Kolar-Fodor. Učitelji i učenici uključeni u projekt sudjelovali su u radionicama, volonterskim akcijama, edukacijama i terenskoj nastavi.

[više]

« Veljača 2019 »