Na 2. Reviji dječjih filmova Filmeki

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 27. 10. 2019.

Centar za kulturu Čakovec i filmske skupine osnovnih škola Međimurske županije koje se svake se godine redovito pojavljuju na državnim revijama i smotrama školskih filmova gdje postižu zapažene rezultate (u koje spada i naša škola)  i ove godine, 22.10.2019. godine organizirao je reviju njihovih filmova pod nazivom „Filmeki“.

Među brojnim gledateljima, bili su i učenici 4.  razreda kao i članovi filmske grupe naše škole u pratnji učiteljice Ivane Štimec Protrka i voditeljice filmske grupe  Ljubice Ž. – Horvatić.

Na reviji je bilo prikazano ukupno šest uspješnih filmova koji će poslužiti kao vrijedan materijal za područje medijske kulture nastavnoga predmeta Hrvatski jezik te za satove razrednika. Osim besplatne projekcije školama sudionicima uručen je i dodatni materijal - snimke prikazanih filmova te primjeri metodičkih priprema za nastavu.

Na  reviji su prikazani dokumentarni filmovi OŠ Strahoninec  Pismo, OŠ Ivanovec  Ič, ni san ši  i OŠ dr. Ivana Novaka Macinec Saj kao sajla, igrani filmovi  OŠ Tomaša Goričanca iz Male Subotice  Djeca budućnosti i te OŠ Gornji Mihaljevec  Smicalica  te animirani film Spavač II.OŠ Čakovec. Prikazani filmovi obuhvatili su 3 filmska roda, brojne teme, a sve u svrhu razvijanja medijske pismenosti u najranijoj dobi.

Ljubica Žabek-Horvatić
voditeljica filmske grupe