Filip i Leona Novak iz dobitnici Srebrnog pera!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 4. 3. 2019.

Nakon isteka roka za pristizanje radova na natječaj “Vitezovi Proljetne livade” udruge Mlada pera, žiri se uhvatio posla te među pristiglim radovima odabrao tri najbolja.

Naši učenici Filip (8.r.) i Leona (2.r.) Novak, inače brat i sestra, dobitnici su Srebrnog pera za nastavak priče “Dječak zvan Filip”. Čestitke njima kao i njihovoj mentorici učiteljici Lidiji Novak Levatić!

U nastavku pročitajte detaljnije o samom natječaju kao i o našim učenicima čije će se priče također naći u slikovnici  “Vitezovi Proljetne livade”.

Timovi od jednog učenika nižeg i jednog učenika višeg razreda trebali su napisati nastavak na priču koju su dobili od Udruge “Mlada pera” ili vlastitu, u kojoj se pojavljuju jedan, dva, tri ili sva četiri viteza Proljetne livade: to su dječak Filip, (izumrla) dodo ptica Picek, (izumrli) baiji delfin Benđi i vrtni patuljak Vanček.

Svojim avanturama oni nastoje djeci približiti prirodu i na šaljiv način neke po prvi puta u njihovom životu susresti s pojmovima kao što su sindrom Down, haiku poezija, različitost ljudi… Slikovnica će imati 36 stranica. U tijeku je izrada ilustracija vještoga tima Fantasy Factory, koji ili obrađuje pristigle ilustracije samih autora ili crta vlastite ilustracije.

Osim Filipa i Leone, koji su osvojili Srebrno pero, u slikovnici će se još naći radovi sljedećih učenika naše škole: Anesa i Anamarija Knezić, Lea i Teo Posel, Bruno i David Polanec, Tia i Tara Kos. Mentorica svim učenicima je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić.

Velike čestitke svim sudionicima!

Aleksandra-Maria Vuković
učiteljica matematike

Nagrađenu priču (odnosno nastavak priče) naših učenika pročitajte na sljedećoj poveznici: Dječak zvan Filip.