Pametno s pametnim tehnologijama - donacija Osnovnoj školi Gornji Mihaljevec

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 26. 3. 2019.

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta doniralo je u sklopu nagradnog natječaja „Pametno s pametnim tehnologijama“ našoj školi Zbirku kovanog novca kune i lipe, Priručnik za potrošače, nekoliko podloga za miš i brošuru Ne budi i ti hrvatski naivac.

Mentorica učenika koji su se uključili u natječaj je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić. Učenici su zajedno s učiteljicom izradili plakat i infografiku, a Karlo Branda iz 8.r. izradio je samostalno vrlo inventivni strip...

Povodom Svjetskog dana prava potrošača, koji se obilježava svake godine 15. ožujka, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, Hrvatskom regulatornom agencijom za mrežne djelatnosti, Hrvatskom agencijom za nadzor financijskih usluga, Hrvatskom narodnom bankom, Ministarstvom unutarnjih poslova, Državnim zavodom za intelektualno vlasništvo te Nacionalnim CERT-om Hrvatske akademske i istraživačke mreže raspisalo je Nagradni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola za najbolji videorad, strip, plakat te infografiku na temu: „Pametno s pametnim tehnologijama – Zaštita potrošača u digitalnom svijetu“. Natječajem se željelo potaknuti učenike da steknu potrebno znanje i razviju svijest o potrošačkim pravima u svijetu digitalne tehnologije.

Učenici predmetne nastave razgovarali su o toj problematici na satu hrvatskoga jezika i zajedno s učiteljicom Lidijom Novak Levatić izradili materijale za natječaj: plakat i infografiku. Učenik Karlo Branda iz 8.r. izradio je samostalno vrlo inventivni strip sa kružnim stripskim slikama te je preko stripske priče približio problematiku razgovora s različitim osobama  na internetu te tako upozorio da treba itekako paziti kome odajemo osobne podatke. Zahvaljujemo na ovoj donaciji uz želju da još više saznamo o temama koje nam samo mogu pomoći kako bismo zaštitili sebe i svoje podatke.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika