Naš Danijel Pilaj osvojio 2. mjesto u županiji iz matematike i plasirao se na Državno natjecanje!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 15. 3. 2019.

U Osnovnoj školi Mursko Središće je 28. veljače 2019. održano Županijsko natjecanje iz matematike. Čekalo se Državno povjerenstvo radi dodatnog pregleda i usklađivanja bodovanja kako bi se objavili službeni rezultati.

Naš učenik Danijel Pilaj (7.r) je osvojio 2. mjesto u Županiji i plasirao se na Državno natjecanje iz matematike koje će se održati od 28. do 30 ožujka 2019. u Poreču.

Čestitke Danijelu i njegovoj mentorici učiteljici Aleksandri-Mariji Vuković! Bez obzira na predstojeći rezultat, Danijel je već sada među 18 najboljih matematičara u državi zbog čega smo i više nego ponosni na njega!

Ove se godine na Županijsko natjecanje plasiralo 6 učenika naše škole od 5. do 7.  razreda, a njih 12 je sudjelovalo na školskoj razini. Možemo reći da je riječ o malo neobičnoj godini jer smo bili dosta bolesni još od zime, od vodenih kozica tijekom zimskih praznika do upale grla, kašljanja i temperature netom prije samog natjecanja... Čak je i jedan učenik upravo zbog bolesti na kraju morao odustati od sudjelovanja na Županijskom natjecanju.

Pohvaljujemo sve sudionike za uloženi trud kojim su došli do ove razine natjecanja, a još jednom čestitamo našem najuspješnijem predstavniku ove godine, sedmašu Danijelu Pilaju! Zajedno s mentoricom Aleksandrom-Marijom Vuković bio je zadovoljan ostvarenim 2. mjestom i 2. nagradom i naravno da su se oboje iznenadili kada je došao poziv Državnog povjerenstva koje je Danijelu dodalo 7 bodova! Bilo je tu i ponosa i sreće zbog ostvarenog plasmana, ali i straha i nervoze hoće li se uspjeti pripremiti za samo dva tjedna koliko im je ostalo za pripreme i to za Državno natjecanje... Zato im i držimo fige i ponosni smo na našeg Danijela već zbog same činjenice da je već sada među 18 najboljih matematičara u državi!

Aleksandra-Maria Vuković
učiteljica matematike