Terenska nastava u Vukovar

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 3. 2. 2019.

U okviru projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ 28. i 29. siječnja 2019. učenici 8. razreda u pratnji učiteljica Natalije Guterman-Vuk i Dijane Radek posjetili su Memorijalni centar Domovinskog rata i memorijalna mjesta na području grada Vukovara.

Terenska nastava obuhvaćala je predavanja na temu „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“, posjet muzeju Vučedolske kulture te obilazak memorijalnih lokacija uz stručno vodstvo: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Velepromet i Borovo Commerce, izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar (logori Stajićevo i Begejci), franjevački samostan i crkvu sv. Filipa i Jakova.

Smještaj učenika i učiteljica bio je u hostelu „Dubrovnik“ u krugu vojarne, kao i organizirana prehrana u restoranu „Istra“.

Uz naporan tempo, puno novih znanja i iskustava bilo je vremena za ples i druženje s učenicima škola diljem Hrvatske. Ova dvodnevna nastava zaokružena je odličnim i nadahnjujućim predavanjem „Škola mira“ te Kvizom znanja u kojem su nas predstavljale Tara Kos i Larisa Zeman.

Zahvaljujemo  domaćinima, predavačima i vodičima na odlično organiziranom projektu.

Svaka priča ima svoj početak i kraj, a vukovarska priča traje i dalje..

Dijana Radek
razrednica 8. razreda

Zanimljive prizore i detalje s ove hvalevrijedne terenske nastave naših osmaša pogledajte u foto-galeriji Terenska nastava Vukovar 2019.