3. Sobočka smotra filma

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 11. 11. 2018.

Nakon sudjelovanja na Smotri hrvatskog školskog filma u Sinju i 55. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Bolu, mladi filmaši, članovi filmske grupe naše škole, u Domu kulture Mala Subotica, prisustvovali su pravoj filmskoj poslastici.

Naime, u sklopu Dana Tomaša Goričanca, 25. listopada 2018. godine održana je 3. Sobočka smotra filmova, na kojoj su članovi naše filmske grupe (Lara Polanec, Mihael Štrok i Lea Zadravec, svi 6.r.)) predstavljali našu školu i filmsku grupu sa dva filma (Smicalica i Bajka o ribaru i zlatnoj ribici). Mentorica naših učenika i voditeljica filmske grupe je učiteljica Ljubica Žabek-Horvatić.

Na Smotri su prikazani filmovi mladih filmaša OŠ dr. Ivana Novaka Macinec, OŠ Ivanovec i OŠ Strahoninec i naše škole, kao i filmovi filmaša iz OŠ Bartola Kašića iz Zagreba, OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica, OŠ Ivanke Trohar Fužine, OŠ Sveti Petar Orehovec i Vanime iz Varaždina.

Na smotri se predstavila i jedna nova škola, OŠ Sveti Martin na Muri, filmom o školstvu u Svetom Martinu. Posebno valja pohvaliti i jednog samostalnog autora Lovru Blažona, učenika OŠ Podturen koji je snimio poučan film o očuvanju okoliša.

Učenici škole domaćina, kao i njihovi gosti, filmaši iz Međimurja, uživali su u poučnim, zanimljivim, smiješnim i emotivnim filmskim pričama koji su svima pokazali jedno zavidno filmsko znanje.

Ljubica Žabek-Horvatić
voditeljica filmske grupe