Učenici 1. i 2. razreda posjetili JVP Čakovec

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 14. 11. 2018.

U srijedu, 7. studenog 2018., učenici 1. i 2. razreda su u Centru za kulturu Čakovec prisustvovali filmskoj projekciji animiranog filma „Dugi iz kamenog doba“.

Nakon toga su posjetili vatrogasce u Javnoj vatrogasnoj postrojbi Čakovec kako bi se upoznali s njihovim zanimanjem koje je itekako humano, ali i iznimno teško...

Razgledali su njihove poslovne prostorije u kojima se odvija vrlo važan posao primanja hitnih poziva, upoznali način uzbunjivanja djelatnika koji izlaze na hitne intervencije, razgledali  opremu za gašenje požara, spašavanje ljudi iz visokih zgrada, spašavanje utopljenika, te vozila kojima se koriste u hitnim situacijama. Vatrogasci su bilo spremni odgovarati na puno pitanja učenika koji su bili zadivljeni svime što su vidjeli i čuli. Naučili su i da je vrlo važno da se bez potrebe ne zovu  brojevi hitnih službi, već samo ako je zaista potrebno, jer svaki lažni poziv može nekoga stajati života.

Nakon svega viđenog, pozdravili smo se s našim vatrogascima kojima zahvaljujemo na  pomoći u nepredviđenim situacijama.

Put nas je dalje odveo u Centar za kulturu Čakovec gdje smo prisustvovali filmskoj projekciji animiranog filma „Dugi iz kamenog doba“ koji nam je na šaljiv i duhovit način pokazao razvoj nogometa kao igre od prahistorije do danas. Ne biste vjerovali, ali  ima i situacija koje su ostale od kamenog doba do danas u ovoj igri koja je zaludila svijet.

Veseli, ali i već umorni, krenuli smo put Gornjeg Mihaljevca.

Silvija Soldat
učiteljica 1. razreda