Školski medeni dan u sklopu projekta razredne nastave pod nazivom"Medena priča"

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 9. 12. 2018.

Povodom obilježavanja dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, u školama diljem Hrvatske obilježava se Školski medni dan.

Tim smo povodom u našoj školi za učenike razredne nastave organizirali prigodni program i predavanje pčelara, gospodina Željka Trupkovića, predsjednika pčelarske udruge „Agacija“. Održana je prezentacija o važnosti meda za zdravlje, a učenici 1. razreda su sa svojom učiteljicom Silvijom Soldat održali likovnu radionicu. Svi učenici 1. razreda dobili su staklenku meda, slikovnicu i edukativni letak...

Pčelar Željko Trupković je učenicima na veoma zanimljiv način prikazao i objasnio upotrebu alata i pomagala koja se koriste u radu pčelara. Sa sobom je donio zaštitna odijela, model košnice i saća, dimilicu te mnoga druga sitna pomagala koja on koristi u svojem radu. Uz to što je učenicima ispričao mnoge zanimljivosti vezane uz pčele i pčelarstvo, s veseljem je odgovarao na mnogobrojna pitanja koja su mu radoznali učenici postavljali.

Za sve je učenike održana i prezentacija o važnosti i koristi meda za zdravlje ljudi te na samom kraju je održana i degustacija medenih proizvoda – meda i medenjaka.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede i HPA, od ove godine svi učenici prvih razreda u sklopu Programa školskog mednog dana dobivaju staklenku meda hrvatskih pčelinjaka, prigodnu slikovnicu i edukativni letak. Tako su i naši prvašići dobili poklone koje im je podijelio naš gost pčelar.

Prvašići su sa svojom učiteljicom Silvijom Soldat održali i likovnu radionicu na temu pčela i meda te svojim likovnim radovima zaokružili aktivnosti ovog veselog dana.

Obilježavanje mednog dana samo je dio ovogodišnjeg školskog projekta učenika razredne nastave pod nazivom „Medena priča“.

Jelena Kolar Dokleja
školska knjižničarka

Zanimljive prizore i detalje s medenog dana učenika razredne nastave pogledajte u foto-galeriji Medeni dan.

« Ožujak 2024 »