Dodjela nagrada Udruge Mlada pera

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 26. 3. 2018.

Veliki tjedan za Udrugu Mlada pera započeo je veliko: dodjelom nagrada na samu Cvjetnicu. Dodjeli su prisustvovali i naši učenici: Antonija Jaklin iz 5.r. i David Mlinarić iz 6.r. pod mentorstvom Lidije Novak Levatić.

Udruga Mlada pera osnovana kao udruga koja se bavi promicanjem dječjeg literarnog stvaralaštva i blogiranja. Nevladina je, nestranačka i neprofitna udruga građana i osnivač je portala Top generacija. Natječaj Različitost raspisan je prošle 2017. godine  i pokrio je široku paletu različitosti, a sudjelovala je i naša škola. Točnije, učenici Antonija Jaklin (5.r.)  i David Mlinarić (6.r.) Antonija je napisala pjesmu Najteži posao, a David je pisao sastavak na temu sindroma Down pod nazivom Stela. Učenici su pročitali svoje radove i za taj trud dobili zbornik svih radova Različitost je najzanimljivija boja života.

Na natječaj Udruge pristigli su radovi iz 16 županija, ali i iz Bosne i Hercegovine, njih čak 154. Najviše radova pristiglo je iz Krapinsko-zagorske županije, ali s pojedinačnim radovima iz Bjelogorsko-bilogorske županije, to jest iz Bjelovara. Rezultat natječaja je knjiga Različitost je najzanimljivija boja života koja je izdana u 52 primjerka. Žiri u sastavu Gorkić Taradi - predsjednik Udruge mlada pera, Patricija Pongrac - magistrica sociologije i edukacije sociologije, ujedno i članica udruge, Davor Žličar - profesor klavira i član udruge te stručna suradnica i magistrica edukacije hrvatskog jezika i književnosti Maja Jukić imali su zanimljiv i zahtjevan zadatak odabrati najbolje među jako dobrim literarnim radovima koje su onda i nagradili prigodnim darovima. Svečanosti je nazočio i međimurski župan Matija Posavec koji je jedan od sponzora Udruge.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika