Promocija Hrvatskog kajkavskog kolendara 2018.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 27. 11. 2017.

24. studenog 2017. predstavljen je 26. po redu Hrvatski kajkavski kolendar 2018.

Radovi naših učenica Nine Doničar (2. razred) i Tine Gregorinčić (6. razred) tiskani su u Kolendaru. Mentorice naših učenica bile su učiteljice Nada Panić (učiteljica razredne nastave) i Lidija Novak Levatić (učiteljica hrvatskog jezika).

Kolendar izlazi već 26. godinu bez prestanka i predstavlja godišnjak hrvatskih i kajkavskih radova znanstvenika, književnika, pojedinaca među kojima su i školarci među kojima je i naša Tina Gregorinčić.

Tina je učenica 6.r. koja je prošle godine sudjelovala na Našem malom kaju s pjesmom Veter koju je napisala pod mentorstvom učiteljice Lidije Novak Levatić. Na literarnom natječaju njezinu je pjesmu uz još jednu iz naše škole odabrala urednica i lektorica Nada Čatlaić te je na adresu naše škole stigao poziv na promociju Kolendara.

Druga pjesma koja je izašla u Kolendaru pokupila je hvalospjeve na literarnom natječaju Matice hrvatske. To je pjesma Moj bejli pesek učenice 2.r Nine Doničar koju je napisala pod mentorstvom učiteljice Nade Panić.

Djevojčice su bile iznimno počašćene što je njihov rad tiskan u knjizi od tolikog značaja za kajkavsku kulturu općenito, a poštovanom uredništvu (Katarini Bajuk, Josipu Bajuku, Đuri Belu, Tomi Blažeka, Nadi Čatlaić, Dragutinu Feletaru, Draženu Ernečiću, Ernestu Fišeru, Anđeli Frančić, Jurju Greguru, Pavlu Jurincu, Martinu Lukavečkom, Franji Martinezu, Ivanu Petrišu, Ivanu Pranjiću, Đuri Ružiću, Dragutinu – Dadi Štebihu, Veri Zemunić) zahvaljujemo na tome.

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika