Stručna ekskurzija u Klagenfurt

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 10. 11. 2017.

Učenici predmetne nastave naše škole bili su 31.10.2017. na stručnoj ekskurziji u Klagenfurtu u Austriji. To je bila svojevrsna nagradna ekskurzija na koju su mogućnost imali ići oni učenici koji postižu odlične rezultate u učenju njemačkog jezika, polaznici dodatne nastave njemačkog jezika, povijesti i esperanta...

U pratnji svojih učitelja njemačkog jezika Marte Lončar – Vinković i Gorana Mikulana te drugih učitelja i djelatnika škole, učenici su razgledali svjetski poznati Minimundus u Klagenfurtu, prošetali prekrasnim Europaparkom do jezera Wörtersee. Nakon toga je slijedio razgled centra Klagenfurta u pratnji lokalnog vodiča na njemačkom jeziku. To je bila prilika da malo napregnemo svoja znanja razumijevanja njemačkog i naučimo kako je nastao Klagenfurt i jezero na kojem on  leži, kao i druge znamenitosti ovog prelijepog srednjeeuropskog grada.

U slobodno vrijeme smo prema vlastitim željama proveli u centru grada te sa vratili kući puni dojmova i vrećica sa suvenirima, te sa pokojom riječi njemačkog više. Ovakvu stručnu ekskurziju organiziramo svake druge godine te je to sada bila treća po redu. S veseljem očekujemo nova putovanja!

Marta Lončar-Vinković
učiteljica njemačkog jezika

Zanimljive prizore i detalje s prekrasne ekskurzije naših učenika predmetne nastave pogledajte na Stručna ekskurzija u Austriju 2017.

« Ožujak 2024 »