Dan zahvalnosti za plodove zemlje u predmetnoj nastavi

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 19. 10. 2017.

U srijedu 18. listopada 2017. godine s učenicima predmetne nastave naše škole obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje i Svjetski dan hrane.

Podsjetili smo se da svijetom svake godine iznova, na Dan hrane, odjekne poziv za pomoć u suzbijanju gladi. Baš u duhu ovog stiha:

Podijeli svoj kruh i bolje će ti prijati.
Podijeli svoju sreću i postat će veća.

Osim toga Dan zahvalnosti za plodove zemlje poticaj nam je da se zamislimo koliko uopće zahvalnost ima mjesta u našem životu i ono najvažnije - kako se odnosimo prema prirodi, koliko je čuvamo i volimo.

Tijekom programa vidjeli smo kratki video pod nazivom „Od zrna do pogače“ a čuli smo i recitacije na temu plodova zemlje u izvedbi učenika 5. razreda.

Pred kraj programa učenici 8. razreda predvodili su molitvu vjernika zahvalivši Bogu za kruh, vino, plodove zemlje i cvijeće. Ove smo godine na poseban način zahvalili i našoj kuharici Jasni, koja nam spravlja jela s posebnom pažnjom i ljubavlju. Zato smo njoj i teti  Mirjani na kraju programa darovali cvijeće iz naših vrtova. Na samom kraju, budući da naš župnik ove godine nije mogao biti s nama,  svi smo zajedno blagoslovili jelo i nastavili s druženjem.

Ivana Štimec Protrka
vjeroučiteljica

U nastavku pogledajte fotografije s naše svečanosti obilježavanja Dana zahvalnosti i Dana hrane, a video „Od zrna do pogače“ možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=NXl3HZwWHz0.