Dan škole 2017.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 27. 5. 2017.

26. svibnja 2017. u prostorijama Društvenog doma u Gornjem Mihaljevcu upriličen je Dan škole. Izložba je upriličena u prostorijama OŠ Gornji Mihaljevec...

Premda svi već jedva dišemo i jedva čekamo praznike valja spomenuti i riječ dvije o Danu škole. Školska godina je opet skoro iza nas, zadnji ispiti pred vratima...

Sve ono što smo radili uspjeli smo prikazati ukratko na izložbi koju su predmetni i razredni učitelji zajedno s učiteljima pripremili za sve nas. Učionicu prvog razreda ukrasili su niži razredi dok su u učionicama njemačkog i likovnog bili radovi koje su učenici načinili na satovima likovne kulture, njemačkog i engleskog jezika, vjeronauka i hrvatskog jezika. U matematičkoj učionici prirodoslovci su pokazali svo svoje umijeće: matematike, biologije, kemije, geografije i ostalih predmeta.

Dugo osmišljavana priredba na kojoj su učenici pokazali sve svoje umijeće bila je zaista na jednoj visokoj razini i lijepo je bilo čuti sve učenike u plesu, pjesmi i glumi ili recitaciji. Nastupali su zboraši - mali i veliki pod vodstvom učiteljice Natalije Guterman - Vuk, folkloraši pod vodstvom učiteljice Silvije Soldat, mali i veliki recitatori pod vodstvom svojih učiteljica razredne i predmetne nastave (učiteljica Ljubice - Žabek Horvatić i Lidije Novak Levatić), mali glumci u igrokazu sa semaforom koje je pripremila učiteljica Gordana Polundak te glumci pod vodstvom učiteljice Ljubice Žabek - Horvatić. Oduševili su sedmaši izvevši modernu Pepeljugu na njemačkom jeziku pod vodstvom učiteljice njemačkog jezika Marte Lončar - Vinković. Konferansu je pripremila naša knjižničarka Jelena Kolar Dokleja, a fantastični voditelji školske priredbe bili su naši Filip Pilaj (7.r) i Sabina Petković (8.r).

Proglašeni su najbolji i najuspješniji učenici: osmaši koji su svih 8 godina prošli s odličnim uspjehom: Nina Panić, Sabina Petković, Jan Kos, Nika Guterman. Podijeljene su i nagrade onim učenicima koji su nas najuspješnije predstavljali na županijskim natjecanjima i(li) na državnim i internacionalnim literarnim i likovnim natječajima: Luka Zadravec (7.r.) koji je osvojio 1. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike pod mentorstvom Aleksandre Marije-Vuković i s pjesmom Sekirancija bio predložen na državni LiDraNo, Nina Panić (8.r.) čiji je rad uvršten među 10 najboljih u državi na natječaju Putositnice 2017, Jan Kos (8.r.) koji je sa svojom pjesmom Duša zemle međimurske osvojio 1. mjesto u Zlataru 2016. godine, Larisa Zeman (6.r.) koja je osvojila 3. nagradu na međunarodnom literarnom natječaju Hrvatske kulturne zajednice u Švicarskoj, Stela Lovrec za osvojeno 2. mjesto na državnom natječaju DUZS-a - svi pod mentorstvom Lidije Novak Levatić te Gabrijela Flinčec (3.r.) pod mentorstvom Gordane Polundak primila je nagradu jer je na državnom likovnom natječaju Hrvatske glazbene mladeži osvojila 3. mjesto.

Ostali učenici čiji je rad zapažen su: učenik Filip Komar (7.r.) pod mentorstvom Aleksandre Marije-Vuković je pohvaljen zbog osvojenog 3. mjesta na županijskom natjecanju iz matematike, Nina Doničar (1.r.) pod mentorstvom Nade Panić koja je osvojila 1. mjesto na literarnom natječaju Matice hrvatske u Čakovcu, Luka Kralj (5.r.) za osvojeno 1. mjesto u čakovečkoj Knjižnici i čitaonici Nikola Zrinski na natječaju 100/h i Marcel Branda (7.r.) koji je pohvaljen zbog svoga rada Kamin na državnom natječaju DUZS-a - oba pod mentorstvom učiteljice Lidije Novak Levatić.

Na kraju možemo samo poželjeti dugo toplo ljeto i napokon odmor svima, ali najprije osmašima sretno pri upisima!

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Doživite barem dašak fantastične školske priredbe u foto-galeriji Dan škole 2017.