Po prvi puta sudjelovali na natjecanju u čitanju na njemačkom jeziku

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 29. 4. 2017.

U petak 28.4.2017. u Varaždinu u knjižnici 1. gimnazije je održano natjecanje u čitanju na njemačkom jeziku za učenike 7. razreda. Na njemu su sudjelovali učenici iz zainteresiranih škola Varaždinske i Međimurske županije, njih dvadesetak. Našu školu je predstavljala Nicol Sternad...

Učenici su bili podijeljeni u dvije kategorije i to prema tome uče li njemački kao prvi li drugi strani jezik. Našu je školu predstavljala Nicol Sternad, koja je ujedno bila i pobjednica u čitanju među učenicima u našoj školi. Na ovom smo najtecanju sudjelovali prvi puta. Nicol je čitala odabrani dio iz knjige "Ben liebt Ana" poznatog pisca za djecu Petera Härtlinga. Unatoč maloj tremi na prije početka natjecanja čitala je izražajno i točno i na najbolji način predstavila sebe i našu školu.

Nismo se kvalificirali za državno natjecanje, ali smo proveli vrijeme u ugodnom društvu slušajući druge učenike i bodreći jedni druge.

Natjecanje u čitanju provodi se već dugi niz godina u Njemačkoj i drugim državama u kojima se uči njemački jezik, a cilj mu je poticanje učenika na čitanje. U Hrvatskoj se ono organizira sada treću godinu a organizatori su Deutsche Bundesverwaltungsamt i ZfA, odnosno Deutsche Ausslandsschularbeit International.

Marta Lončar-Vinković
učiteljica njemačkog jezika