Dan šarenih čarapa

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 26. 3. 2017.

Obilježili smo 21. ožujka Svjetski dan osoba s Down sindromom ili Dan šarenih čarapa. Taj se dan svake godine u cijelom svijetu obilježava kako bi se proširila svijest o pravima osoba s Downovim sindromom. Također, cilj obilježavanja ovog dana je da osvijestimo kako osobe s Downovim sindromom mogu biti ravnopravni članovi društva te svojom ljubavlju, jednostavnošću i iskrenošću obogaćivati svakodnevnicu svih nas koji živimo s njima...

Upravo takva - jedinstvena i iskrena - je naša učenica Stela Lovrec u 5. razredu. I ona je, baš kao i svi učenici u predmetnoj nastavi, s veseljem sudjelovala u proslavi ovog Dana nošenjem šarenih čarapa. Naime, SVJETSKI DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM u cijelom se svijetu obilježava nošenjem šarenih čarapa (rasparenih čarapa) koje treba istaknuti - da bude vidljivo i svima jasno da namjerno nosimo različite, i što šarenije čarape. Osim toga, učenici petog razreda tijekom nastave SRO izradili su sa Stelom razredni plakat na ovu temu. Na tom plakatu možete vidjeti predivan Stelin crtež i divne poruke koje su učenici uputili Steli povodom ovog Dana. Iva Novak, Stelina asistentica u nastavi tijekom sata SRO je pojasnila učenicima zašto se baš 21.3. obilježava ovaj dan i o kakvom se sindromu zapravo radi.

Osim toga, tijekom tjedna učenici su i na satu Njemačkog jezika s učiteljicom Martom Lončar Vinković izradili šarene čarape i prigodno, u okviru nastave, obilježili ovaj dan.

Ivana Štimec Protrka
vjeroučiteljica

Koje su aktivnosti provedene i kako smo obilježili ovaj dan pogledajte na foto-galerija Down sindrom dan.

« Kolovoz 2017 »