Naša škola odabrana za reportažu u emisiji "Školski sat" HRT-a

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 8. 2. 2017.

Što rade naši zadrugari kad priroda miruje?

Pa... puno toga! Prirodoslovci čiste na ekološki način, ekolozi recikliraju plastične vrećice te sakupljaju stare baterije i akumulatore, a vrtlari izrađuju hranilice za ptice. No, tu priči nije kraj, jer su 15. veljače sudjelovali i u snimanju za potrebe emisije Školski sat HRT-a...

Sve što radimo prikazali smo snimatelju i novinaru Ervinu Bajuku srijedu kada je boravio u našoj školi. Pokazali smo mu kako izrađujemo uporabne predmete od starih plastičnih vrećica, kako radimo hranilice za ptice, kako nastaju naši eko-termofori u obliku bubamara te kako smo vješti s pirografom.

Bili smo jako uzbuđeni zbog snimanja pa nas je malo uhvatila trema, no čim smo počeli raditi ono što znamo i volimo, trema je nestala i snimanje se moglo nastaviti.

S veseljem iščekujemo prilog o našem radu u Školskom satu.

Marta Lončar-Vinković
voditeljica učeničke zadruge Klopotec

Tijekom snimanja smo naravno fotografirali različite aktivnosti naših zadrugara. Pogledajte foto-zapise sa zanimljivog snimanja na foto-galerija Emisija HRT-a Školski sat.