28. smotra učeničkog zadrugarstva u Zadru

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 10. 10. 2016.

Naši učenici 7. razreda - Mihaela Zadravec i Filip Pilaj, sudjelovali su, zajedno s voditeljicom UZ Martom Lončar-Vinković, na 28. smotri učeničkog zadrugarstva u Zadru od 4. do 7.10.2016. Naša UZ "Klopotec" bila je zadužena za postavljanje županijskog stola.

Za nas je ovo bio jedan vrlo važan zadatak koji smo po prvi puta u ovom sastavu trebali napraviti, pa je bilo i malo prisutne nervoze jer nismo znali kakvim ćemo prostorom raspolagati.  Na kraju je sve dobro ispalo i smatramo da smo posao odradili dobro i na najbolji način prezentirali rad naših učeničkih zadruga pod geslom "Međimurje u srcu". Najviše pozornosti su dobile naše "bubamare" – ekološki grijači punjeni sjemenkama grožđa, sjemenje bundeva, svatovska jabuka UZ "Lafra" iz Domašinca i navlaka za vješalicu punjena lavandom UZ "Jabuka" Gospodarske škole Čakovec.

Smotra se održavala u dvorani "Arsenal" u samom centru Zadra, na poluotoku. Za sve sudionike bile su održane razne kreativne i pokazne radionice, kao i vođenje kroz grad uz licenciranog turističkog vodiča. Sudjelovali smo na radionicama izrade ukrasa od konca, na lutkarskoj radionici i na radionici presađivanja lavande.

Smješteni smo bili u Omladinskom hostelu u Zadru gdje je navečer bila organizirana zabava za učenike uz DJ-a. Zadrugari su se međusobno upoznali i družili, a mi voditelji stjecali nova iskustva kroz razgovore s drugim voditeljima.

Kućama smo se vratili sa puno novih poznanstava i iskustava na uređenju izložbenog prostora te smo dobro izbrusili svoje prezentacijske sposobnosti, a taj su posao Filip i Mihaela odradili vrlo kvalitetno.

Zahvaljujem svim učiteljima voditeljima sekcija naše učeničke zadruge na trudu i radu koji smo pokazali i na državnoj razini, posebno učiteljici Ivani Štimec Protrka na ideji za eko-grijače i učitelju Domagoju Zoričiću na lijepim natpisima za naš izložbeni prostor.

Marta Lončar-Vinković
voditeljica UZ "Klopotec"

Foto-zapise s državne smotre pogledajte na foto-galerija 28. smotra učeničkog zadrugarstva, Zadar 2016.

« Kolovoz 2017 »