Naši osmaši osvojili prve tri nagrade na literarnom natječaju Nikola Zrinski Sigetski!

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 16. 6. 2016.

Na literarnom natječaju Nikola Zrinski Sigetski – Sigetska bitka naši osmaši: Mario Moharić, Nikola Lovrec i Lara Kralj osvojili sve tri prve nagrade za svoje literarne radove.

Dodjela nagrada bit će 23. rujna 2016. godine u zgradi Scheier u Čakovcu.

Čestitke nagrađenima!

O samom natječaju, kao i literarne radove naših učenika možete pročitati pod [više]...

"Nikola Zrinski Sigetski" je kulturno-povijesno-turistička manifestacija koja će se održati 23. i 24. rujna 2016. godine u realizaciji tima studenata Međimurskog veleučilišta u Čakovcu: Kristine Žganec, Mateje Krušec, Matije Brumena, Mateja Gača, Vlatke Tišlarić i Veronike Srnec pod vodstvom mentorice projekta Đurđe Somođi, dipl.oec.pred uz mentora Nenada Breslauera, mag.prim.educ. Cilj manifestacije povodom obilježavanja 450. obljetnice junačke pogibije Nikole Zrinskog Sigetskog je oživjeti lik i djelo spomenutog Nikole Zrinskog Sigetskog te kroz inovativni program približiti slavnu povijest obitelji Zrinski iz 16. st. i njihov dolazak u srce Međimurja.

Ovogodišnje povjerenstvo u sastavu Mire Žerjav (nastavnica likovne kulture), dr.sc. Sonje Tošić - Grlač (pomoćnica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije), Nenada Breslauera (magistar primarnog obrazovanja), Julijane Levak (prof. hrvatskog jezika) i Tine Novoselc (prof. hrvatskog jezika) između ostalih radova (likovnih, scenskih, multimedijskih, glazbenih) odabralo je radove učenika naše škole i odlučilo ih postaviti na vodeća mjesta:

1. nagradu dobio je Mario Moharić, 8.r za svoj literarni rad Nikola Zrinski Sigetski,

2. nagradu osvojio je Nikola Lovrec, 8.r za svoj rad Nikoli Zrinskom Sigetskom,

3. nagradu osvojila je Lara Kalj, 8.r za svoj rad Bog je visoko, a kral dalko!

Voditeljica i mentorica naših nagrađenih osmaša je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić.

Podsjećamo da će dodjela nagrada biti 23. rujna 2016. godine u zgradi Scheier u Čakovcu.

Još jednom čestitke nagrađenima i njihovoj mentorici!

Lidija Novak levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Svakako pročitajte nagrađene literarne radove naših učenika koji su u privitku ispod ovog članka!

Priloženi dokumenti:
Nikola-Subic-Zrinjski-Sigetski.pdf (274.31 KB)