Posjet Školi animiranog filma u Čakovcu

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 30. 4. 2016.

Učenici 3. razreda (polaznici filmske grupe i dodatne nastave iz medijske kulture) su sudjelovali 28. travnja 2016. godine u dvosatnom edukacijskom posjetu Školi animiranog filma u Čakovcu.

Voditeljica ove edukacije bila je učiteljica 3. razreda, Ljubica Žabek-Horvatić, koja je voditeljica filmske grupe i dodatne nastave iz medijske kulture.

Na terenskoj nastavi su sudjelovali sljedeći učenici 3. razreda: Anamarija Knezić, Matea Jakopić, Lea Posel, Lara Polanec, Hana Tomašić, Mihael Štrok i Lea Zadravec.

Cilj ove male ali vrijedne grupe bio je upoznati proces stvaranja animiranog filma. Za svoj radni posjet, učenici su pripremili materijale za svoj "crtić" - kolaž likove i podlogu eksterijera. Uz stručno vodstvo gospođe Jasminke Bijelić Ljubić, mali filmaši naše škole ušli su u čaroban svijet animiranog filma.

Već prvi animirani kadrovi oduševili su ih i pobudili u njima veliki interes i želju za radom. U zajedničkom radu - animaciji, snimanju, uobličavanju priče, davanju međusobnih savjeta i bujnoj mašti,  odradili su jednu cijelu scenu. Radilo se sa puno žara i koncentracije, a najveće oduševljenje je bilo gledanje svakog novog napravljenog kadra. Otkrili su da je rad na animiranom filmu jako interesantan i zabavan ali i da zahtjeva puno vremena, rada, truda, koncentracije, strpljenja… Voditeljica ŠAF-a, bila je oduševljena njihovom ozbiljnošću, aktivnosti i sposobnostima.

U  ugodnom društvu i prostoru ŠAF-a te zanimljivom radu,vrijeme je brzo prošlo.  Zahvalili smo djelatnicima naše svjetski poznate škole animiranog filma (Jasminki B. Ljubić i Edi Lukmanu) koji su nam pomogli i ponudili pomoć ako "zapnemo" u daljnjem radu, koji nastavljamo u školi.

Ljubica Žabek-Horvatić
učiteljica 3. razreda

Vesele trenutke s radionice i izrade našeg prvog animiranog filma pogledajte u foto-galeriji ŠAF 2016.