28. smotra učeničkog zadrugarstva Međimurske županije

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 27. 4. 2016.

Naša učenička zadruga sudjelovala je na 28. smotri učeničkog zadrugarstva Međimurske županije u petak 22. travnja 2016. u Čakovcu.

Smotru je i ove godine uspješno organizirao COO Čakovec pod pokroviteljstvom TZ Čakovec, a u sklopu obilježavanja dana Međimurske županije. Učeničke zadruge su izlagale svoje proizvode u Ulici kralja Tomislava u Čakovcu, pa je posjećenost naših štandova bila velika.

Naša se učenička zadruga predstavila proizvodima vrtlarske i ekološke grupe, pa smo tako izložili i prodavali presadnice rajčice i paprike, umak od rajčice, koštice jestivih i ukrasnih bundeva i  male eko grijače u obliku bubamara punjene sjemenkama grožđa.  Te bubamare su ujedno bile i naš naj - proizvod kojeg smo izložili na županijskom stolu i biti će predstavljen na državnoj smotri u listopadu u Zagrebu.

Smotra je bila i natjecateljskog karaktera. Naša je zadruga opet, kao i prošle godine, osvojila 4. mjesto. Pojavili su se isti problemi kao i prošle godine kod kriterija ocjenjivanja, jer mnogi ocjenjivači nisu znali kako evaluirati predstavljeno, a neki su i otvoreno pokazali nezainteresiranost kod izlaganja naših učenika. To nas je jako pogodilo i razočaralo, no mi ćemo i dalje nastaviti raditi ono što volimo i kako najbolje znamo, nadajući se da će se naša kvaliteta prepoznati i adekvatno ocijeniti. Na okruglom stolu nakon smotre iznjeli smo svoje stavove i negodovanje u nadi da će se sve ovo iduće godine izbjeći i poboljšati.

Ono što nas ipak veseli je to da smo prodali dosta naših proizvoda, naročito naših eko grijača, nešto presadnica i umaka od rajčice, da je naš štand bio jedan od najposjećenijih i najfotografiranijih. Stalno nas je netko ispitivao o našim proizvodima i radovima, snimao nas je i HRT te su naši učenici dali i intervju. Pojavila se i mogućnost suradnje s jednom turističkom organizacijom.

U svim ovim dobrim i lošim iskustvima vrlo su nas uspješno predstavljali naši zadrugari Mihaela Zadravec i Filip Pilaj iz 6.r te Nikola Lovrec iz 8.r uz mentorice Ivanu Štimec Protrka i Martu Lončar - Vinković.

Marta Lončar-Vinković
voditeljica učeničke zadruge