Natječaj "Ruža međimurska" - nagrada Dominiku Bogdanu

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 24. 4. 2016.

Učenici naše škole natjecali su se i ove godine na 3. literarnom i likovnom natječaju za osnovne škole "Ruža međimurska" koji je ove godine organiziran u spomen na poznatog međimurskog umjetnika Ladislava Kralja Međimurca.

Susret je bio organiziran 25. travnja u Donjem Vidovcu, a naš najuspješniji predstavnik bio je Dominik Bogdan (8.r) osvojivši drugo mjesto u literarnoj kategoriji...

Učenici 3. osnovne škole Čakovec su u sklopu izborne nastave građanskog odgoja i obrazovanja te novinarsko - medijske i likovne skupine unazad šest godina započeli taj projekt kojim žele užu i širu zajednicu podsjetiti na neke zaboravljene pojedince, pjesnike i pisce te stare zanate s našeg područja. Ove godine projekt su posvetili poznatom međimurskom umjetniku Ladislavu Kralju Međimurcu i njegovoj ostavštini. Zajedno sa svojim mentorima Tihanom Preksavec, profesoricom hrvatskog jezika i Draženom Ružićem, diplomiranim knjižničarem organizirali su uz pomoć brojnih sponzora manifestaciju na kojoj smo bili nagrađeni!

Naime, naš učenik Dominik Bogdan osvojio je drugo mjesto u literarnoj kategoriji i podičio se diplomom, enciklopedijom i još s nekoliko poklona sponzora. Svi naši sudionici tog natječaja osvojili su utješne nagrade čokolade i diplome, a bili su to Nika Guterman i Jan Kos iz 7.r. te Nives Čurin iz 8.r.

Mentorica svih učesnika bila je naša učiteljica hrvatskog jezika Lidija Novak Levatić. Čestitke svim učenicima i njihovoj mentorici!

Lidija Novak Levatić
učiteljica hrvatskog jezika

Kako je bilo na susretu možete pogledati u foto-galerija Ruža međimurska 2016.