Posjetili smo 4. međunarodnu reviju filmova za djecu i mlade u Čakovcu

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 1. 3. 2016.

U Centru za kulturu Čakovec od 29. veljače do 3. ožujka 2016. godine održala se 4. međunarodna revija filmova za djecu i mlade.

Posjetili smo reviju na sam dan otvorenja, 29. veljače, i s učenicima 5., 6. i 7. razreda pogledali njemački film Rico, Oskar i mračne sjene...

Na ovogodišnjoj reviji prikazano je sedam filmova iz sedam različitih država - Finske, Italije, Latvije, Norveške, Njemačke, Švedske i Hrvatske. Kino dvorana bila je popunjena gotovo do zadnjeg mjesta učenicima osnovnih škola iz Međimurske županije. Prigodan govor održao je gradonačelnik grada Čakovca Stjepan Kovač te predstavnik Veleposlanstva Finske, dok je neobična Maskota izrađena specijalno za tu filmsku reviju podizala ionako veselu atmosferu koja je vladala u dvorani. Na samom otvorenju projicirao se njemački film pod nazivom Rico, Oskar i mračne sjene.

S obzirom da se u našoj školi njemački uči kao prvi strani jezik ovo je bila odlična prigoda za učenike 5., 6. i 7. razreda da dodatno usavršavaju dotičan strani jezik. Svi su se odlično zabavili gledajući avanture i pustolovine mališana Rica i Oskara. Prilikom izlaženja iz kino dvorane, nakon završetka filma, nekoliko naših učenika predstavnici Hrvatske radiotelevizije zamolili su za intervju, što su oni srdačno prihvatili i odradili to kao pravi mali profesionalci i predstavili našu školu u najboljem svijetlu.

Voditeljica i pratitelj naših učenika bili su učitelji njemačkog jezika Marta Lončar-Vinković i Goran Mikulan.

Goran Mikulan
učitelj njemačkog jezika