Proslava Valentinova 2016.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 16. 2. 2016.

U petak, 12. veljače, u našoj je školi već tradicionalno obilježeno Valentinovo.

I ove su godine glavni organizatori programa za slavlje Valentinova bili učenici i razrednik sedmog razreda, a cijeli je tjedan uoči proslave bio u znaku Fašnika i ljubavi...

Cijeli je tjedan trajalo uzbuđenje oko školskog plesa i raznih igara za učenike i učitelje. U hodniku škole bila je postavljena kutija u obliku srca, posebno za ovu prigodu, kako bi učenici mogli poslati pisma svojim prijateljima, ili pak svojim tajnim ili manje tajnim simpatijama...

U našoj školi je obilježavanje Valentinova već dugogodišnja tradicija koja se i ove godine uspješno nastavila. Kao i svake godine čast organizacije pripala je učenicima 7. razreda, koji su pripremili prigodan zabavni program, a zatim i ples u holu škole za sve zaljubljene i one koji će se tek zaljubiti.

Na samom početku voditeljica Sabina Petković najavila je izvođače i aktivnosti koje slijede. U prvom dijelu programa nastupio je školski pjevački zbor i učenici 7. razreda s recitacijama ljubavne tematike.

U drugom dijelu programa izvučeni učenici i učenice su se mogli okušati u zanimljivim igrama u kojima su prenosili karte usnama, cijedili i ispijali limunov sok i okušali se kao konobari.  Kako bi dobili ukupnog pobjednika u finalnoj igri cure su se okušale kao vizažistice i pokazale koliko su spretne sa šminkom, sjenilom i tušem, dok su dečki bili strpljivi modeli te su potom prošetali pistom pred publikom i stručnim žirijem. Svi sudionici igara bili su nagrađeni glasnim aplauzom, dobili su zahvalnice i prigodne nagrade.

Kako se učitelji i ostali zaposlenici škole ne bi osjećali zapostavljeno i za njih su sedmaši pripremili zanimljivu igru Pictionary, a učenici su navijali i bodrili svoje favorite. Time je završio službeni dio programa i uslijedio ples na kojem su se svi dobro naplesali i odlično zabavili, a tko zna, možda se netko i zaljubio i pronašao novu simpatiju. Ipak se slavilo Valentinovo u našoj školi.

Goran Mikulan
učitelj njemačkog jezika

Osjetite dašak lude atmosfere na fotkama valentinovskih igara za učenike i učitelje u foto-galeriji Valentinovo 2016.