Fašnik 2016.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 11. 2. 2016.

U utorak 9. veljače 2016. proslavili smo Fašnik u našoj školi. Maskirali smo se svi, bez iznimke!

I ove smo godine izradili tematske razredne maske i obilježili Fašnik kroz dvije teme: Fašnička ljubav na tradicionalan način (predmetna nastava, 5. - 8.r) i Proljeće (razredna nastava, 1. - 4.r) ...

Učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljicama maskirali su se u cvjetiće pa smo tako na hodnicima mogli vidjeti male ivančice, tulipane, poljsko cvijeće i bumbare koji su svojim šarenilom učinili školu još veselijom nego inače.

Svaki razred predmetne nastave je zajedno sa svojim razrednicima osmislio originalne kostime ali sa zajedničkom temom - fašnička ljubav. Na prigodnom programu predstavili su nam se licitari iz petog razreda te bogovi ljubavi - Kupidi iz šestog.

Osmaši su se maskirali u zaljubljene parove, no s malom zamjenom uloga - dečki su se maskirali u djevojke, a djevojke u dečke!

I za kraj, sedmaši su nam zajedno sa svojim razrednikom predstavili tradicionalno međimursko gustuvaje!

Nakon programa, učenici su zajedno s nastavnicima krenuli u povorku kroz mjesto.

Na jedan smo dan postali postali netko drugi te smo smijehom, plesom i pozitivnom energijom tjerali zimu i sve loše što se u prethodnoj godini dogodilo prije negoli se krenemo pripremati za Uskrs!

Jelena Kolar Dokleja
školska knjižničarka

Foto-zapise iz učionica, sa školskog hodnika, s kratke priredbe te predstavljanja maski kao i fašničke povorke našim mjestom pogledajte na foto-galerija Fašnik 2016.