Mjesec hrvatske knjige - nagrada Mariju Mohariću

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 11. 11. 2015.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige u Knjižnici Nikola Zrinski u Čakovcu upriličen je nagradni natječaj likovnog i literarnog stvaralaštva za sve učenike osnovnih škola.

Naš učenik 8. razreda Mario Moharić jedan je od nagrađenih sudionika te je primio vrijednu nagradu...

Centralna je tema događaja vezana uz odluku Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu pa je tema literarnog i likovnog stvaranja bila svjetlost.

Vrijednu nagradu - enciklopediju glazbe primio je i naš osmaš Mario Moharić, a zasladio se i čokoladom i kratkim druženjem u knjižnici u pratnji svoje mentorice Lidije Novak Levatić, učiteljice hrvatskog jezika.

Zanimljivo je to što su učenici stvarali različito o istoj temi pa se tako moglo vidjeti uličnu lampu, ribu, svjetlo i čestice svjetla, čovjeka koji čita pri svjetlu, ali i čuti o prvim susretima čovjeka s vatrom, spoznajom da je sunce svjetlo koje nas grije i da svjetlo čini dan. Mario je odabrao kajkavski izraz kao izraz svoga stvaranja. Upravo je to bila dobitna kombinacija koju je pročitao u prostorijama knjižnice.

Lidija Novak levatić
učiteljica hrvatskog jezika