Valentinovo

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 16. 2. 2015.

U petak, 13. veljače, u našoj je školi već tradicionalno obilježeno Valentinovo.

Cijeli je tjedan trajalo uzbuđenje oko dugo iščekivane proslave Valentinova u našoj školi. U hodniku škole bila je postavljena kutija u obliku srca, posebno za ovu prigodu, kako bi učenici mogli poslati pisma svojim prijateljima, ili pak svojim tajnim ili manje tajnim simpatijama.

Učenici sedmog razreda i ove su godine bili glavni organizatori programa za slavlje Valentinova...

Pripremili su prigodan program, igre i nagrade, a za pjesmu se pobrinuo naš školski zbor pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Natalije Vuk-Guterman.

Nakon nastave mogle su započeti igre, najuzbudljiviji dio cijelog programa. Kao i prošlih godina, odigrale su se sveukupno četiri igre.

Prva je igra bila pod nazivom VODI ME.  Riječ je bila o igri gdje su natjecatelji morali autićem na upravljanje prijeći prepreke i vratiti se na početak. Da sve ne bi bilo tako jednostavno, odlučili smo igru malo zapapriti. Autić su vozili dečki i to s povezom na očima, dok su im djevojke davale upute kuda i kako trebaju skretati. Pobjednici su bili oni koji su prvi prešli prepreke i vratili se na početak.

Druga igra koju su naši natjecatelji igrali zvala se SRODNE DUŠE. Jedan član od svakog para morao se odvojiti od drugog, a za to vrijeme drugi su članovi para sjeli za klupu i na papir pisali odgovore na pitanja koji su se pojavila na platnu, a ticala su se para koji nije bio tu. Kada su završili s odgovaranjem na pitanja, pozvali smo odvojene parove i njima postavili ta ista pitanja te su oni sami za sebe odgovarali na njih. Pobjednik je bio onaj par koji je imao najviše odgovora koji su se poklapali.

Treća igra koju zvala se BOLJE DVA NEGO JEDAN. Svaki je par pred sobom na klupi imao kutiju, plišanu igračku, škare, uže, novinski papir i selotejp. Cilj je ove igre bio na najljepši mogući način zapakirati plišanu igračku kao poklon za voljenu osobu. Ali kao par, oni su imali na raspolaganju samo dvije ruke, desnu i lijevu, a dvije su im ruke bile svezane otraga i nisu ih smjeli  koristiti. Pobjednik je bio onaj par čiji je poklon dobio najvišu ocjenu žirija.

Pobjednici ovih triju igara ušli su u finale, gdje su igrali igru TI SI GLAZBA ZA MOJE UŠI. U ovoj su igri dečki morali odmuljati pjesmu koju su čuli preko slušalica, a djevojke su morale pogoditi o kojoj se pjesmu radi. Pojednički par je bio onaj koji je prepoznao najviše pjesama.

Nije izostala ni igra za učitelje i djelatnike škole. Oni su igrali igru pod nazivom SVJETLO U TAMI. Morali su se koristiti samo s dva prsta slabije ruke i zapaliti šibicu, a zatim i svijeću, te zapaljenu svijeću prenijeti na  drugi kraj blagovaonice. Pobjednik je bio onaj koji je zadatak prvi obavio uspješno.

Igre su cijelo vrijeme bile popraćene uzbuđenim uzvicima i plijeskom iz publike. Pobjednici ovogodišnjih igara bili su Aleks Hunjadi (5.r) i Dorotea Miljančić (8.r), a od učitelja najspretnija je bila učiteljica iz njemačkog, Marta Lončar–Vinković.

Nakon igara uslijedio je ples, kojem su se pridružili i učenici nižih razreda. Sve u svemu, bilo je vrlo zanimljivo i zabavno, a možemo sa sigurnošću ustvrditi da su mnogi i ove godine nemoćni pali pogođeni Amorovom strelicom.

Pavla Mesarić
razrednica 7.r

Foto-zapise s najzabavnijim trenucima veselih Valentinovskih igara za učenike i učitelje pogledajte na foto-galerija Valentinovo 2015.