Stručna ekskurzija u Zagreb - predmetna nastava

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 4. 2. 2015.

Kako nastava ne mora uvijek biti organizirana samo u razredu, vidjelo je 67 učenika viših razreda naše škole 30. siječnja 2015. godine. Naime, taj su snježni petak proveli na stručnoj ekskurziji u gradu Zagrebu...

U kazalištu Žar ptica gledali su Predstavu Waitapu u režiji Saše Broz, gdje su vidjeli kako se lektirno djelo (Međimurca Jože Horvata) može prilagoditi izvođenju na pozornici i pretvoriti u zanimljivu kazališnu predstavu. Sa značajnim umjetničkim djelima i organizacijom poznatog i uglednog muzeja upoznali su se posjetivši stalni postav Muzeja Mimara. Potom su posjetili Geofizički zavod Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, gdje su ljubazni domaćini, stručnjaci za seizmologiju i klimatologiju, objasnili i prikazali pokusima kako nastaje bura, kako nastaje potres i kako može utjecati na zemlju, pokazali su nam meteorološku postaju i objasnili kako funkcionira te smo mogli vidjeti radnu sobu Andrije Mohorovičića i seizmografe - uređaje koji bilježe potrese na području Republike Hrvatske. Kako su oni doživjeli naš posjet, možemo vidjeti na internetskim stranicama Zavoda: kliknuti ovu poveznicu za prikaz.

Pratile su ih Pavla Mesarić, vjeroučiteljica, Marijana Balić Lovrec, učiteljica fizike, Marta Lončar-Vinković, učiteljica njemačkog jezika i Aleksandra Pleh, učiteljica hrvatskog jezika.

Naš smo posjet, dakako, završili šetnjom središtem grada Zagrebu, a neki i u nezaobilaznom McDonald'su.

Da je barem više takvih dana!

Aleksandra Pleh
učiteljica hrvatskog jezika

Foto-zapise sa stručne ekskurzije pogledajte na foto-galerija Stručna ekskurzija u Zagreb - PN.