Domaćini međuopćinske smotre LiDraNo 2015.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 23. 1. 2015.

Naša je škola ove godine bila domaćin međuopćinske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo za Gornje Međimurje.
Međuopćinska smotra LiDraNo održana je u srijedu, 21. siječnja, u dvorani Društvenog doma Gornji Mihaljevec...

Pozdrave dobrodošlice svim sudionicima najprije je uputila ravnateljica škole, gđa Karmen Sklepić, dok je smotru otvorio predstavnik Općine Gornji Mihaljevec g. Robert Kos. Nakon kratkog uvodnog programa naše škole, prof. Aleksandra Pleh, predsjednica organizacije međuopćinske smotre Lidrano za Gornje Međimujre pozdravila je članove prosudbenih povjerenstava te svima zaželjela puno uspjeha nakon čega su uslijedili pojedinačni i/ili skupni dramsko-scenski nastupi učenika iz OŠ Štrigova, OŠ I. G. Kovačića Sveti Juraj na Bregu, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, OŠ Podturen, OŠ Nedelišće, Treća OŠ Čakovec, OŠ Dr. I. Novaka Macinec i OŠ Gornji Mihaljevec.

Naša se škola predstavila kazivanjem poezije Viktorije Golenko, učenice 5. razreda (N. Pavić: Ftiček) i Nicol Sternad, također učenice 5. razreda (D. Domjanić: Figurice). Učenice je pripremala učiteljica hrvatskog jezika Aleksandra Pleh.

Osim scenskih nastupa koji su izvedeni u dvorani Društvenog doma, u OŠ Gornji Mihaljevec mogla se razgledati izložba literarnih i novinarskih radova učenika pozvanih na međuopćinsku smotru na koju je pozvano i svih pet pristiglih radova radijskog izraza.

Nakon dramsko-scenskih nastupa učenika, u školi su održani i okrugli stolovi za učenike i voditelje. Županijsko povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo u sastavu: g. Dejan Buvač, g. Bruno Kontrec i prof. Vlado Mihaljević, odabrat će najuspješnije scenske nastupe koji će se plasirati na županijsku smotru.

Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo: prof. Sanja Jerosimić, prof. Ivan Pranjić, prof. Martina Horvat Kolar odabrat će literarne radove za smotru u Čakovcu, dok će povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo u sastavu gđa Vedrana Močnik, g. David Vugrinec i gđa Gordana Lovrečić, predložiti najbolje radove novinarskog i radijskog izraza.

Jasmina Balog
školska knjižničarka