Uspjeh na još jednom literarnom natječaju - ODJECI 2014.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 8. 6. 2014.

U petak 6. lipnja 2014. u Društvu hrvatskih književnika u Zagrebu održana je 9. svečana dodjela nagrada i priznanja učenicima i učiteljima osnovnih škola, sudionicima literarnog natječaja "Odjeci" u organizaciji naklade Ljevak.

Priznanja su dodijeljena i svim najboljim radovima po županijama te je rad naše učenice Helene Kolman (7.r)Licitarsko srce z Međimurja, odabran kao najbolji rad među pristiglima iz Međimurske županije...

Svake godine na Odjeke stigne nekoliko stotina učeničkih radova iz 20 hrvatskih županija. Od najkvalitetnijih radova svake godine nastaje Zbornik učeničkih radova "Odjeci".

Naša Helena Kolman (7.r) i njezina mentorica Lidija Novak Levatić prisustvovale su svečanosti dodjele nagrada i priznanja u Društvu hrvatskih književnika u Zagrebu 6. lipnja gdje su u svečanom i radosnom ozračju dodijeljene nagrade ponajboljim učenicima i priznanja ponajboljim radovima po županijama.

Osim Heleninog rada - najbolji rad Međimurske županije, u Zbornik su uvršteni i radovi Damjana Flinčeca (8.a), Mateja Hergotića (8.b) i Nine Panić (5.r).

Na dodjeli je bilo zaista svečano: Helena je pročitala svoj rad pred publikom, družila se s "Antunom Gustavom Matošem" i ostalim piscima te urednicama zbornika "Odjeci": idejnom začetnicom natječaja i predsjednicom Povjerenstva za odabir radova prof. Olgom Jambrec, urednicom Zbornika radova prof. Jasminkom Salamon, dugogodišnjom urednicom u Nakladi Ljevak dr. sc. Nives Tomašević te akademkinjom Dubravkom Oraić Tolić - profesoricom na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, koja je komentirala učeničke radove.

Svake godine se uključujemo u literarni natječaj nakladničke kuće Ljevak, pa smo se uključili i ove godine te je odaslano ukupno 5 radova iz naše škole (prema propozicijama natječaja svaka škola može poslati po jedan rad iz svakog razreda koji je nastao na satu hrvatskog jezika ili literarne grupe).

S nestrpljenjem očekujemo natječaj iduće godine!

Lidija Novak Levatić, prof.
učiteljica hrvatskog jezika

Pogledajte foto-zapise s dodjele priznanja u foto-galeriji Natječaj Odjeci.