Izlet učenika razredne nastave

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 5. 6. 2014.

3. lipnja ove godine učenici 1. do 4. razreda naše škole su u pratnji svojih razrednih učiteljica bili na jednodvnevnom izletu primorskom zavičaju.

Posjetili su Rijeku, Crikvenicu, otok Krk... a našlo se vremena i za shopping i namakanje nogu u moru... Bilo je zabavno i nezaboravno...

Učenici su posjetili Trsat i Trsatsku gradinu (u Rijeci) odakle se pružao prekrasan vidik na riječki zaljev. Bili su oduševljeni pogledom i to zabilježili fotografijama sa svojih mobitela.

Nakon toga krenuli smo u Crikvenicu i posjetiti akvarij. Kako smo stigli nešto ranije od dogovorenog, nismo mogli odmah ući, pa smo vrijeme od pola sata iskoristili za kraći odmor uz sendviče, sok i sladoled. U akvariju su se divili ribama i ostalim životinjama koje žive u našem moru, ali i onim egzotičnim (iz dalekih mora), a posebno kajmanu za kojeg su mislili da je umjetni jer je nepomično promatrao ono što se oko njega zbiva.

Obavivši shooping unutar akvarija, krenuli smo na otok Krk, točnije u Bašku posjetiti crkvu sv. Lucije u kojoj se nalazi Baščanska ploča. Put je trajao malo dulje zbog prometnice koja je uska i vijugava, no to djeci nije nimalo smetalo jer su cijelim putem razgovarali, zabavljali se. Stigavši u Jurandvor slijedio je mali predah u hladovini ispred crkve, a potom i posjet samoj crkvi u kojoj se nalazi Baščanska ploča.Tu su pažljivo i sa zanimanjem slušali priču o ploči, pogotovo zbog ugodne temperature (crkva je građena od kamena) jer je vani već sunce prillično upržilo.

Vrhunac izleta bio je odlazak  do obale mora, na plažu gdje su učenici od iznenađenja ili uzbuđenja pohrlili u vodu, namočivši ne samo noge nego i koljena ili čak i pojas. Bio je to neočekivani doživljaj tim više što su, nakon što su se "osvježili" u moru, okrijepili sladoledom u obližnjoj slastičarni, sokom i ponekim suvenirom.Tu je završio naš jednodnevni izlet pa smo, možda pomalo umorni, ali sretni i zadovoljni krenuli kući.

Gordana Polundak, nast. RN
učiteljica 3.r

Doživite dašak našeg mora i atmosfere s izleta u foto-galeriji Izlet: Rijeka, Crikvenica i otok Krk.