Kviz povodom Dana Europe

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 11. 5. 2014.

Ove smo godine Dan Europe (9. svibanj) obilježili istoga dana kroz poučan i zabavan kviz s učenicima predmetne nastave naše škole...

Svaki od učitelja predmetne nastave pripremio je nekoliko pitanja iz svog područja, a da pokriva gradivo o Europi. Pitanja su bila u 10-tak kategorija i podijeljena u 6 polja koja su učeničke ekipe odabirale prilikom odvijanja kviza. Pravila kviza nalagala su da u svakoj od ekipa: Einsteineri, Dream team, European geeks, Mlade nade Europe, Lolači i Eurosuper diesel bude po 5 učenika s po jednim predstavnikom iz svakog razreda. Učenici su svojim odgovorima osvajali 0,1,2 boda s tim da su za točan odgovor dobivali 2 boda, djelomično točan 1 bod, a za netočan bod 0 bodova. O tome je brinula komisija u sastavu: Natalija Guterman-Vuk (GK), Andrijana Perčić (BIO/KE) i Lidija Novak Levatić (HJ) - bodovanje, Pavla Mesarić (VJ) i učenici: Lara Kraljić (6.r), David Novak (5.r) i Andrej Vabušek (5.r) - mjerenje vremena i regularnost javljanja ekipa. Svaka grupa odgovarala je na pitanje, njezin netočan odgovor dao je šansu drugoj najbržoj skupini.

Pobjednička ekipa bila je ekipa Einsteinera sa osvojenih 14 bodova. Ekipe Dream team i Mlade nade Europe borile su se za 2. mjesto. Obje su imale po 10 bodova i u drugom krugu pitanja 2. mjesto odnijela je ekipa Mladih nada iz Europe. Prva tri ekipe dobile su osvježavajuće slatke nagrade!

Sve aktivnosti oko kviza organizirale su učiteljice Dijana Radek (TZK) - koja je uredila prigodan pano i pripremila kartice s imenima ekipa i Aleksandra-Maria Vuković (MAT) - koja je objedinila pitanja za kviz u interaktivnu PowerPoint prezentaciju, a za dodatni krug kviza (u slučaju jednakog broja bodova kod ekipa) pripremila je i Kolo sreće također u PowerPoint-u. Učiteljica Lidija Novak Levatić izradila je kartice za bodovanje, a oštro oko naše pedagoginje Vesne Branilović i učiteljice Dijane Radek brinulo je da sve bude uhvaćeno okom foto-aparata.

Čestitamo svima, zahvaljujemo svim članovima grupa koje su se nadmetale i prije svega zahvaljujemo svim nastavncima i tehničkom osoblju škole na uloženom trudu prilikom pripreme kviza. Bilo je zaista uspješno i opet smo nešto naučili!

Lidija Novak Levatić, prof.
učiteljica hrvatskog jezika

Pogledajte kako smo se dobro zabavljali u našoj foto-galeriji Dan Europe 2014.

POBJEDNIČKA EKIPA: Einsteineri
Jan Kos (5.r), Lucija Pokrivač (6.r), David Kerman (7.r), Nikola Kolman (8.a) i David Kraljić (8.b)
DRUGO MJESTO: Mlade nade Europe
Nina Panić (5.r), Matija Vabušek (6.r), Sanja Srša (7.r), Matija Zadravec (8.a) i Manuel Rodinger (8.b)