Mjesec hrvatske knjige - Googlanje za mudrice

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 10. 11. 2013.

U petak 8. studenog 2013., u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, za učenike 8. razreda naše škole održana je radionica Googlanje za mudrice. Radionicu su realizirali knjižničari čakovečke gradske knjižnice "Nikola Zrinski" u suradnji s našom školskom knjižničarkom.

Radionica se provodi kroz praktičan rad i namijenjena je višim razredima osnovne škole. Kroz selektivno pretraživanje on-line referentnih izvora stječu se vještine samostalnog cjeloživotnog učenja osnova kojeg je sposobnost učinkovitog pronalaženja, vrednovanja i korištenja informacija.

U našoj školi radionici su prisustvovali učenici osmih razreda koji su uz pomoć knjižničara Davora Šopara i Sandre Mikac - Ciglar naučili kako efikasno pronalaziti željene informacije na internetu, kako pepoznati i procijeniti točnost pronađenih izvora, a upoznali su se i s različitim internetskim stranicama korisnima za pretraživanje informacija (Hrvatska Enciklopedija online, Google scholar, HRČAK itd.).

Osim toga, knjižničari su učenike detaljno upoznali s mogućnostima usluge Pitajte knjižničare. Zajednički su na portalu postavili pitanja vezana uz teme kojima se trenutno bave te su na njih dobili odgovore od knjižničara koji rade na portalu.

Jelena Kolar Dokleja
školska knjižničarka