Naš mali kaj 2013.

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 4. 12. 2013.

Naš mali kaj 2013. i ove je godine uspješno završen. Po nas uspješno... naime, sudjelovali smo u 3 od 4 kategorije: kviz SMO KAJ POZABILI donio nam je 1. mjesto. Doduše dijelimo ga s još par škola, ali doslovno možemo reći da smo pomeli konkurenciju!

U sastavu Matej Hergotić i Neven Srša, 8.b, te Sanja Gregorinčić 7.r. nenadmašna smo ekipa Cujzeka 2. Valjda ne treba objašnjavati što je cujzek? Smatramo da to svi znadete, ali ove pojmove bi vam trebalo objasniti: 1. čebriga, 2. đunđa, 3. žaltavi, 4. čonta, 5. dekla, 6. fasovati...ako ne znate pojmove, objasnit ćemo vam: 1. kotao za pečenje rakije, 2. pjena od pića na čaši, 3. pjegavi, flekav, 4. kost, 5. puca, djevojka, 6. dobiti batine, biti bit...

Druga kategorija u kojoj smo sudjelovali bila je literarna. Damjan Flinčec iz 8.a. razreda sudjelovao je u programu.

Treća kategorija je bila fotografska. Učenici fotografi trebali su snimiti foto uratke starih kuružnjaka. Na natječaj se prijavilo 15 učenika i svi su uspješno obavili zadatak.  Bernarda Flinčec i David Kerman, učenici 7.r., bili su pohvaljeni za svoj rad. Voditelj svih učenika bila je Lidija Novak Levatić, prof.

Sveukupno - svašta smo i naučili. Osim nepoznato poznatih starih kajkavskih riječi na kvizu, sudjelovali smo u radionicama...fotografskoj koju su vodili Davor Žerjav i Davorin Mance, radionici pisanja proze dr.sc. Kristiana Novaka, radionici ilustriranja Smiljane Čoh, jezičnoj radionici dr. Stjepana Hranjeca i prof. Ivana Lećeka. Jako smo se dobro zabavili, a posebno zahvaljujemo prof. Sonji Vršić koja je pred 10 godina započela s Našim malim kajom i ravnateljici škole Mursko Središće Mariji Trstenjak koja sve djelatnike škole podupire u stvaranju! Ne zaostaje ni naša ravnateljica Karmen Sklepić koja nas uvijek podupire u nastojanjima da sudjelujemo u nekim natječajima ili natjecanjima!

Lidija Novak Levatić, prof
učiteljica hrvatskog jezika

Osjetite dašak atmosfere gledajući foto-zapise na foto-galerija Naš mali kaj 2013.

U privitku svakako pročitajte prekrasnu pjesmu Jabuka čiji je autor naš osmaš Damjan Flinčec.

Priloženi dokumenti:
Jabuka,Nas_mali_kaj,Damjan_Flincec.pdf (130.43 KB)