Dani kruha u obilju

Autor: Aleksandra-Maria Vuković, 18. 10. 2013.

Dani kruha održani su s učenicima predmetne nastave 17. listopada 2013. u prostorima već dobro nam znane blagovaone koja je za tu svrhu bila prigodno ukrašena.

Mirisi kruha i peciva širili su se hodnicima, a oduševljenje djece nije se moglo sakriti.

Učenici razredne nastave će sudjelovati na radionici tradicionalnog pečenja kruha Od zrna do pogače u sklopu stručne ekskurzije u Kumrovec.

Dani kruha su, kao i svake godine, dočekani na opće oduševljenje svih učenika naše Škole.

Vlč. Ivan Vugrinčić posvetio je plodove zemlje i sve krušne proizvode koje su djeca sa sobom donijela. Prigodan program izveli su sami učenici koji su čitali i recitirali pjesme i misli o kruhu, a voditeljice Lea Markulin i Lara Kralj (6.r) okušale su se po ne znam koji put u dvostrukoj ulozi voditelja i recitatora. Prigodni program i sad već tradicionalni posjet našeg velečasnog priredile su učiteljice Pavla Mesarić (uč. vjeronauka) i Lidija Novak Levatić (uč. hrvatskog jezika).

Krušni proizvodi bili su odlični, kako su nam djeca potvrdila, a o uređenju svih prostorija da i ne pričamo. Svi nastavnici su se potrudili da nam bude što ljepše u jesenskom okruženju.

Ovom prigodom zahvaljujemo svima koji su pridonijeli uređenju središnjeg stola, ali ne smijemo zaboraviti ni vrijedne ruke mama, baka i samih učenika koji su se okušali u spravljanju kolača i peciva, kruha. I to je najbolji početak za dobru godinu, a možda i za cijeli život! Neka im je u slast!

Lidija Novak Levatić, prof.
učiteljica hrvatskog jezika

Foto-zapise s blagovanja pogledajte na foto-galerija Dani kruha 2013.